I. Šimonytė ir M. Skuodis išbandys naują traukinio maršrutą į Rygą

0
I. Šimonytė ir M. Skuodis išbandys naują traukinio maršrutą į Rygą
Share

2023-12-22

Premjerė Ingrida Šimonytė ir susisiekimo ministras Marius Skuodis gruodžio 27 d., trečiadienį, išvyksta vizito į Latvijos sostinę Rygą – jie keliaus nauju tarptautiniu traukinio maršrutu Vilnius–Ryga.

Latvijoje numatyti Lietuvos Vyriausybės vadovės ir susisiekimo ministro susitikimai su Latvijos premjere Evika Silina ir Latvijos susisiekimo ministru Kasparu Briškenu.

Nuo gruodžio 27 d. startuojantis tarptautinis traukinio maršrutas iš Vilniaus į Rygą atidaromas po daugiau kaip metus trukusio pasiruošimo, dėl jo sutarus visų trijų Baltijos šalių premjerams ir transporto ministrams. Tai nauja tarptautinio susisiekimo geležinkeliais kryptis, papildanti 2022 m. pabaigoje atidarytą maršrutą į Varšuvą.

Tiesioginis traukinys iš Vilniaus į Rygą kursuos kasdien, pakeliui sustodamas Kaišiadoryse, Šiauliuose, Joniškyje ir Latvijos mieste Jelgavoje.

Numatoma, kad kelionė traukiniu tarp dviejų sostinių truks kiek daugiau nei 4 val. – panašiai, kaip ir automobiliu. Tikimasi, kad ateityje šis maršrutas taip pat pasipildys jungtimi iki Talino.

Nuo 2022 m. gruodžio kursuoja tarptautinis keleivinis traukinys iš Vilniaus į Varšuvą ir Krokuvą.

Žiniasklaidos atstovų dėmesiui!

Žiniasklaidos atstovai kviečiami į traukinio išlydėtuves Vilniaus geležinkelio stotyje gruodžio 27 d., 6.00 val. Kelionės pabaigoje, Rygos geležinkelio stotyje, taip pat numatoma trumpa spaudos konferencija žiniasklaidai.

Renginio data: gruodžio 27 d., trečiadienis, 6 val. ryto.

Renginio vieta: Vilniaus geležinkelio stotis (Geležinkelio g. 16, Vilnius), 1-asis peronas.

Programa:
06:00 val. Renginio pradžia.
06:05–06:15 val. Naujo maršruto pristatymas: premjerės I. Šimonytės, susisiekimo ministro M. Skuodžio ir „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės atstovų sveikinimo žodis.
06:15–06:25 val. Klausimų ir atsakymų sesija žiniasklaidai.
06:30 val. Traukinys išvyks į Rygą.

Visus planuojančius atvykti į išlydėtuves maloniai prašome užsiregistruoti el. paštu [email protected]