G. Skaistė Jerevane atidarys ERPB metinį susitikimą, tarsis dėl tolesnės paramos Ukrainai

0
G. Skaistė Jerevane atidarys ERPB metinį susitikimą, tarsis dėl tolesnės paramos Ukrainai
Share

2024-05-14

Gegužės 14-16 dienomis finansų ministrė Gintarė Skaistė lankysis Jerevane (Armėnija), kur vyksta Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) metinis susitikimas. Ministrė pirmininkaus šių metų ERPB metinio susitikimo atidarymo sesijai ir savo kalboje akcentuos banko vaidmenį teikiant paramą Ukrainai bei platesniam karo paveiktam regionui.

G. Skaistė Jerevane susitiks su  ERPB vadovais, kartu su kitų šalių ERPB valdytojais rinks ERPB prezidentą ateinantiems 4-eriems metams bei dalyvaus banko plenarinėje sesijoje, kurioje bus tariamasi dėl ERPB prioritetinių veiklos sričių iki 2030 m.

„Vertiname ERPB paramą besiginančiai Ukrainai – nuo karo pradžios bankas šaliai suteikė4,1 mlrd. eurų finansavimo, koncentruojantis į energetinio saugumo, gyvybiškai svarbios infrastruktūros atkūrimo, maisto tiekimo grandinių užtikrinimo, prekybos sritis. Ši parama padeda išlaikyti Ukrainos ekonomikos gyvybingumą net ir invazijos akivaizdoje. Taip pat itin svarbus banko vaidmuo remiant platesnį dėl karo nukentėjusį regioną, įskaitant ir Baltijos šalis. Ateinančių keleto metų ERPB strateginiuose tiksluose turi aiškiai atsispindėti tolesnė parama Ukrainai, o veiklos plėtra į naujas šalis neturi mažinti dėmesio dabartinėms veiklos valstybėms“, – teigė G. Skaistė.

Vizito Jerevane metu taip pat numatyti dvišaliai susitikimai su Armėnijos finansų ministru Vahe Hovhannisyan, Moldovos ekonomikos ir skaitmenizacijos ministru ir vicepremjeru Dumitru Alaiba, JAV, Prancūzijos aukštolygio atstovais.

Išsami finansų ministrės darbotvarkė bus skelbiama kasdien finmin.lt tinklalapyje.

Papildoma informacija:

  • Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas– tarptautinė finansų institucija, įsteigta 1991 m. Banko narėmis yra 73 valstybės ir dvi tarptautinės institucijos – Europos Komisija ir Europos investicijų bankas.
  • Lietuva ERPB nare yra nuo 1992 m. Bankas  mūsų šalyje yra investavęs į 126 projektus, investicijos iš viso siekia 1,55 mlrd.  Praėjusiais metais ERPB Lietuvoje investavo 150 mln. eurų į rekordinį kiekį – 14 projektų.
  • Lietuvoje ERPB prisideda prie energetikos, transporto infrastruktūros projektų, dalyvauja palaikant finansinių institucijų stabilumą, plėtojant kapitalo rinką, taip pat teikia paskolas smulkiam ir vidutiniam verslui.
  • ERPB Valdytojų taryba yra aukščiausias ERPB valdymo organas. ERPB Valdytoja iš Lietuvos yra finansų ministrė Gintarė Skaistė.
  • Valdytojų tarybos pirmininko ar vicepirmininko pozicijas gali užimti tik valdytojas. Vicepirmininkai dalyvauja administraciniuose Banko procesuose, sprendžiant aktualius tų metų klausimus.