G. Skaistė: „Europa turi nebijoti imtis lyderystės dėl užšaldyto rusijos turto“

0
G. Skaistė: „Europa turi nebijoti imtis lyderystės dėl užšaldyto rusijos turto“
Share

2024-02-24

Minint antrąsias brutalaus rusijos karo prieš Ukrainą metines, Finansų ministrė Gintarė Skaistė akcentuoja, kad Europos Sąjunga (ES) turi užtikrinti efektyvų tolesnės finansinės paramos teikimą Ukrainai bei pademonstruoti lyderystę priimant sprendimus dėl įšaldyto rusijos turto panaudojimo Ukrainos naudai. „Negalime leisti sau pavargti nuo karo, ar vertinti jį kaip įprastą reiškinį – turime suprasti, jog Europa niekada nebus išties saugi be saugios Ukrainos, todėl privalome suteikti jai visas galimybes apsiginti ir taip ginti mus visus“, – tarptautinei žiniasklaidai šiandien Gente, prieš prasidedant Europos Sąjungos (ES) finansų ministrų (ECOFIN) Tarybos posėdžiui, sakė ministrė.

„Pozityvu, jog pavyko sutarti dėl 50 milijardų eurų finansinės paramos paketo Ukrainai, tačiau dabar turime pasirūpinti, kad pirmoji finansinė injekcija – 4,5 milijardo – besiginančią šalį pasiektų kuo greičiau, jau ateinantį mėnesį. Naujausias žalos ir poreikių Ukrainoje vertinimas rodo, jog šalies atstatymui reikės daugiau nei 450 milijardų eurų.  Tai didžiulė suma, todėl turime nedelsti ir mobilizuoti visus galimus finansinius šaltinius, įskaitant įšaldyto rusijos centrinio banko turto konfiskavimą. Didžiojo septyneto šalių diskusijos teikia vilties, kad kartu rasime tinkamus sprendimus, kurie įgalins įšaldyto turto panaudojimą Ukrainos poreikiams. Europa šiuo atžvilgiu turi nebijoti imtis lyderystės“, –  sakė ministrė G. Skaistė.

Galiausiai ministrė pažymėjo, jog būtina ir toliau didinti spaudimą rusijos ekonomikai per sankcijas ir efektyvų jų įgyvendinimą.

„Turime nesustoti ir jau dabar imtis keturioliktojo sankcijų rusijai paketo, į jį įtraukiant iki šiol nepaliestas sritis, įskaitant energetikos sektoriaus ir finansų sektoriaus segmentus. Taip pat turime stiprinti sankcijų įgyvendinimą ir užkardyti apėjimo kelius. Esame su Ukraina iki pergalės, todėl turime padaryti viską, kad ji nugalėtų“, – minint antrąsias rusijos karo prieš Ukrainą metines sakė ministrė G. Skaistė.

Finansų ministrės G. Skaistės prieš ECOFIN Tarybos posėdį Gente padarytas pareiškimas žiniasklaidaičia.

Ministrės pareiškimą taip pat cituoja ir Bloomberg.