Finansų ministrė susitikime su EK vykdomuoju pirmininkės pavaduotoju V. Dombrovskiu: „Artėjant rusijos karo metinėms turime priimti dar vieną stiprų sankcijų paketą ir nepailstant padėti Ukrainai“

0
Finansų ministrė susitikime su EK vykdomuoju pirmininkės pavaduotoju V. Dombrovskiu: „Artėjant rusijos karo metinėms turime priimti dar vieną stiprų sankcijų paketą ir nepailstant padėti Ukrainai“
Share

Šiandien įvykusiame finansų ministrės Gintarės Skaistės ir Europos Komisijos vykdomo pirmininkės pavaduotojo V. Dombrovskio susitikime didžiausias dėmesys skirtas būtinybei suteikti didesnę finansinę pagalbą Ukrainai bei planuojamam dešimtam sankcijų rusijai paketui.

„Europa neturi teisės pasiduoti rusijos karo nuovargiui, ypač artėjant plačios apimties invazijos metinėms. Šiame kontekste turime principingai priimti stiprų sankcijų rusijai paketą, toliau plečiant finansines sankcijas agresorei. Tuo pačiu turime būti pasiruošę plėsti finansinę ir humanitarinę pagalbą Ukrainai, tam mobilizuojant papildomus resursus. Susitarimas dėl 18 mlrd. eurų paramos šiems metams yra reikšmingas, tačiau turime galvoti ir apie būsimą šalies atstatymo etapą. Viena iš galimybių jį finansuoti – panaudoti įšaldytą tiek viešąjį, tiek ir privatųjį rusijos turtą“, – sakė finansų ministrė G. Skaistė.

Europos Komisija šiuo metu ieško galimybių kaip būtų galima išspręsti šį kompleksinį klausimą ir panaudoti užšaldytą turtą, kuris preliminariais vertinimais, gali siekti ir tris šimtus milijardų eurų. Šių lėšų panaudojimas galėtų tapti sprendimu Ukrainai, įvertinant, jog rusija gali niekada nepasirašyti taikos sutarties ir nesumokėti Ukrainai teisėtai priklausančių reparacijų.

Ministrė G. Skaistė taip pat akcentavo ir plataus pagalbos Ukrainai poreikį, atliepiant tiek trumpojo, tiek ir ilgesniojo laikotarpio šalies atstatymo poreikius.

Susitikime su EK vykdomuoju pirmininkės pavaduotoju V. Dombrovskiu taip pat aptarta ir fiskalinių taisyklių peržiūra, akcentuojant viešųjų finansų tvarumo ir taisyklių objektyvumo principus.