Finansų ministerija ieško ES investicijomis įgyvendintų sėkmės istorijų

0
Finansų ministerija ieško ES investicijomis įgyvendintų sėkmės istorijų
Share

2024-07-02

Finansų ministerija kviečia geriausius Europos Sąjungos investicijų pagalba įgyvendintus Lietuvoje projektus dalyvauti konkurse „Europos burės 2024. Šiuo, šešioliktą kartą vykstančiu konkursu siekiama visuomenei pristatyti ir įvertinti didžiausią vertę žmogui, kraštui, valstybei duodančius ES fondų lėšomis finansuojamus projektus. 

Kaip pastebi finansų viceministrė Vaida Česnulevičiūtė-Markevičienė, šalį pasiekiančios investicijos suteikia drąsos besisteigiantiems naujiems verslams ir ženkliai prisideda prie valstybės ekonomikos augimo – šiai dienai šalyje skaičiuojama daugiau nei 95 tūkst. įmonių, kurios ne tik kuria Lietuvos gyventojų gerovę, bet ir pasiekia tarptautinius vandenis. „Europos burės“ suteikia galimybę sustoti ir pasidžiaugti Lietuvos žmonių prasmingu darbu.

„Europos burės 2024“ nominacijos:

  • Už investicijas į inovatyvius sprendimus. Šiuo apdovanojimu atkreipiamas dėmesys į įmones, kurios savo veikloje diegia naujas technologijas, investuoja į procesus ir naujų produktų bei paslaugų kūrimą.
  • Už investicijas į darnią aplinką. Kategorijoje vertinami gyvenimo kokybę gerinantys ir aplinką bei energiją tausojantys sprendimai. Nominacija skirta projektams, kuriuose ES investicijos kreipiamos į viešosios aplinkos gražinimą, infrastruktūros atnaujinimą, taip pat už atsinaujinančios energetikos sprendimus bei pritaikymą šiuolaikinių žmonių poreikiams. Ypač laukiama projektų, kurie jau dabar prisideda prie „Europos Žaliojo kurso“ idėjos.
  • Už investicijas į šiuolaikinę mokyklą. Vertinami projektai, kurių metu buvo kuriamos naujos ugdymo proceso priemonės, diegiamos šiuolaikinės nuotolinio mokymo sistemos, į mokomuosius dalykus integruojamos STEAM veiklos. Taip pat ir visi kūrybiškumą mokykloje skatinantys sprendimai.
  • Už investicijas į šiuolaikinę mediciną. Į apdovanojimą pretenduoja projektai, kurie pasiūlė tobulesnius technologinius sprendimus medicinai, kompleksines sveikatos priežiūros paslaugas šeimoms bei visuomenei.
  • Už investicijas į žmogų. Nominuojami projektai, kurie ES investicijas tikslingai ir efektyviai panaudojo socialinėms iniciatyvoms kurti. Viskam, kas didina žmogaus galimybių įvairovę ir gerina jo gyvenimo kokybę.
  • Už investicijas į bendruomeniškumą. Nominacija skirta projektams, kurie sėkmingai didino gyventojų tarpusavio komunikaciją, įtraukė bendruomenės narius į bendrų tikslų siekimą ir aktyvų socialinį gyvenimą
  • Už investicijas į inovacijas versle. Šiai nominacijai ieškoma netradicinių smulkaus verslo projektų, kurie kuria rinkoje dar nematytus produktus, prekės ženklus ar paslaugas.

Daugiau informacijos ir registracija