Estijoje prasidėjo Baltijos muzeologijos mokyklos mokymai

0
Estijoje prasidėjo Baltijos muzeologijos mokyklos mokymai
Share

Kuresarėje, Estijoje, prasidėjo 19-osios Baltijos muzeologijos mokyklos mokymai, kurių šiųmetė tema – „Tvarumas muziejuose: kodėl turėtumėte imtis veiksmų ir ką galite nuveikti“.

Mokymus veda dėstytoja Lorraine Finch – tvarumo lyderė, tarptautiniu mastu propaguojanti tvarumą kultūros paveldo srityje, dalyvaujanti konferencijose, vedanti seminarus ir mokymus, publikuojanti knygas ir straipsnius, bendradarbiaujanti su šios srities lyderiais JAV ir Europoje, organizacijos LFCP, kuri spartina kultūros paveldo sektoriaus veiksmus klimato ir aplinkosaugos srityse, įkūrėja ir direktorė. L. Finch taip pat yra Restauravimo instituto Tvarumo tinklo įkūrėja ir pirmininkė, Klimato muziejaus Jungtinėje Karalystėje direktorė, Klimato paveldo tinklo narė, akredituota restauratorė, besispecializuojanti archyvų išsaugojimo srityje. Už aktyvią veiklą tvarumo srityje jai buvo įteiktas Davido Middletono tvarumo apdovanojimas.

Per Baltijos muzeologijos mokyklos mokymus bus pateikta išsami tvarumo muziejuose apžvalga, nagrinėjama, kaip muziejų sektorius gali sumažinti savo poveikį klimatui ir aplinkai. Taip pat bus diskutuojama apie tai, kaip klimato krizė daro įtaką muziejų veiklai, kokie iššūkiai kyla muziejams, siekiantiems prisidėti prie klimato kaitos švelninimo. Vykstant teoriniams ir praktiniams užsiėmimams dalyviai ne tik klausysis paskaitų, bet ir atliks praktines užduotis, lankysis muziejuose, vyks diskusijos grupėse.

Birželio 10 d. mokyklos programa prasidėjo atvira sesija „Tvarumas muziejuje: kodėl turime veikti ir ką galime padaryti: Baltijos šalių patirtis“, kurioje pranešimą skaito šių metų Baltijos muzeologijos mokyklos lektorė L. Finch, patirtimi dalijasi ekspertai iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos.

Baltijos muzeologijos mokykla yra tęstinis, nuo 2004 m. kasmet organizuojamas tarptautinio bendradarbiavimo projektas, skirtas Lietuvos, Latvijos ir Estijos muziejininkų profesiniams gebėjimams tobulinti, jų kultūriniam bendradarbiavimui skatinti, siekiant Baltijos šalių muziejų profesinio tobulėjimo, modernėjimo ir atvirumo visuomenei.

Baltijos muzeologijos mokyklos savaitės mokymuose, kurie vyksta anglų kalba, kasmet dalyvauja 30 muziejų specialistų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

Detali informacija apie Baltijos muzeologijos mokyklos mokymus.

Saremos muziejaus nuotrauka