„ES investicijų diena Jūsų mieste“ finišavo Kaune

0
„ES investicijų diena Jūsų mieste“ finišavo Kaune
Share

Informacinis „ES investicijos jūsų mieste“ renginys finišavo Kaune. Kartu su kauniečiais finansų ministrė Gintarė Skaistė aptarė naujausio 2021-2027 m. periodo Europos Sąjungos (ES) investicijas. „ES investicijos Jūsų mieste“ renginiai aplankė daugiau nei 20 Lietuvos miestų ir miestelių.

„Lietuva siekia sėkmingai konkuruoti tarptautinėje erdvėje, todėl 8 mlrd. eurų naujosios ES finansinės perspektyvos lėšų pirmiausia bus skirti investicijoms į žaliąjį kursą, skaitmenizaciją, inovacijų skatinimą ir švietimą. Taip skatinsime ir Lietuvos ekonomikos transformaciją per inovatyvumo ir aukštos pridėtinės vertės kūrimą. Suprantame, jog sėkmingai įgyvendinti būtinus pokyčius galima tik investuojant į viešosios politikos sritis, kurioms reikia naujo impulso arba veiklos tęstinumo užtikrinimo: švietimą, įgūdžių formavimą, darbo rinkos atitiktį besikeičiantiems poreikiams“, – sakė ministrė G. Skaistė.

Finansų ministrė G. Skaistė Kaune bendraudama su vietos bendruomene pasidžiaugė, jog pagal investavimo spartą Lietuva pirmauja visoje ES. Suplanuotos investicijos užtikrins ilgalaikę žmonių gerovę bei sustiprins Lietuvos ekonomikos atsparumą ir konkurencingumą. Šie tikslai tampa dar aktualesni rusijos demonstruojamos karinės agresijos prieš demokratinę Ukrainą kontekste.

30 proc. iš bendrai 2021-2027 m. numatytų 8 mlrd. eurų bus nukreipti į žmogiškojo kapitalo stiprinimą, sprendžiant socialinės įtrauktiems iššūkius bei gerinant pasiekimus švietimo, sveikatos, kultūros srityse ir užtikrinant aukštus užimtumo rodiklius darbo rinkoje.

Beveik 47 proc. bus nukreipta investicijoms į inovacijas ir žaliąją transformaciją – sektoriams, kurie ilguoju laikotarpiu sukurs didžiausią pridėtinę vertę Lietuvos ekonomikai.

Renginių ciklo metu Finansų ministerijos, Inovacijų agentūros specialistai įvairiuose šalies miestuose rengė susitikimus su vietos verslo ir sprendimų priėmėjų bendruomenėmis, kurių metu pristatė finansavimo galimybės, taip pat domėjosi patirtimi ir poreikiais. 

Taip pat miestuose vyko interaktyvūs mobilūs renginiai visame mieste – informaciniai galvosūkiai gyventojams, protmūšis švietimo įstaigose bei geriausių regiono sėkmės istorijų filmavimai.

„ES investicijos Jūsų mieste“ renginiai aplankė 21 Lietuvos miestą ir miestelius. Paskutinieji „ES investicijos jūsų mieste“ reginiai vyko Tauragėje, Šilutėje ir Kaune. Renginiai iš dalies finansuojami Europos socialinio fondo lėšomis.

Daugiau informacijos apie ES investicijų kvietimus rasite https://www.esinvesticijos.lt/