Energetikos ministras susitiko su Jungtinės Karalystės kabineto nariais ir lankėsi pažangiųjų technologijų mokslo ir tyrimų centre Koventryje

0
Energetikos ministras susitiko su Jungtinės Karalystės kabineto nariais ir lankėsi pažangiųjų technologijų mokslo ir tyrimų centre Koventryje
Share

Energetikos ministras Dainius Kreivys liepos 19–21 d. lankėsi Jungtinėje Karalystėje, kur susitiko su JK Energetinio saugumo ir klimato kaitos departamento ir kitais šalies pareigūnais, su kuriais aptarė energetinio saugumo Europoje ir Baltijos šalyse aktualijas.

Susitikimo su Jungtinės Karalystės kabineto nariais metu ministras akcentavo, kad nacionaliniai atsinaujinančiosios energijos tikslai tampa vis ambicingesni.

„Gyvename istoriniu momentu, kai energetikos sektorius visame pasaulyje išgyvena pereinamąjį laikotarpį, kai iškastinį kurą vis sparčiau keičia atsinaujinantys energijos šaltiniai. Ne išimtis ir Lietuva. Mūsų šalies energetikos sektoriaus taip pat laukia pereinamasis laikotarpis. Bendradarbiaudami su tarptautiniais partneriais atliekame įvairius Lietuvos ateities energetikos sistemos vertinimus ir modeliavimus, kurie parodys, kokios energetikos technologijos vaidins pagrindinį vaidmenį mūsų ateities energetikos sektoriuje“, – sakė D. Kreivys.

Vizito metu ministras taip pat dalyvavo apskritojo stalo diskusijoje Lordų rūmuose. Apskirto stalo diskusijos metu taip pat aptarti energetinio saugumo ir atsparumo Baltijos šalyse klausimai. „Mūsų ypatingos svarbos energetikos infrastruktūra susiduria su vis sudėtingesnėmis saugumo grėsmėmis. Daug dėmesio skiriame jos apsaugai stiprinti. Infrastruktūros apsauga tampa ypač svarbi karo Ukrainoje akivaizdoje. Privalome pasirūpinti savo pačių saugumu ir padėti savo partneriams Ukrainoje. Svarbiausia – koordinuotas vienodai mąstančių šalių atsakas“, – sakė ministras.

Lietuvai ir Jungtinei Karalystei turint bendrus tikslus siekti  dekarbonizuoti energetikos sektorių, Lietuvai yra svarbi šios šalies patirtis vystant pažangiąsias technologijas švariosios energetikos srityje, įskaitant jūrinio vėjo, žaliojo vandenilio, mažųjų branduolinių reaktorių energetikos ir kitas sritis. Jungtinę Karalystę domina Lietuvos patirtis stiprinant energetinį saugumą ir energetinę nepriklausomybę, atsisakant energijos importo iš Rusijos, stiprinant energetikos sistemos atsparumą išorės grėsmėms.