Energetikos ministras D. Kreivys Prancūzijoje aptarė žaliosios energetikos transformacijos klausimus

0
Energetikos ministras D. Kreivys Prancūzijoje aptarė žaliosios energetikos transformacijos klausimus
Share

Energetikos ministras Dainius Kreivys rugsėjo 28–29 d. dalyvavo Paryžiuje vykusiuose aukšto lygio susitikimuose kritinių žaliavų ir žaliosios energetikos transformacijos temomis.

Pirmą kartą Tarptautinės energetikos agentūros organizuojamame renginyje dėl kritinių žaliavų užtikrinimo švarios energijos ateičiai aptartos priemonės, kaip skatinti saugų, tvarų ir atsakingą svarbiausių naudingųjų iškasenų tiekimą pasaulyje, didinti tiekimo grandines ir rinkos skaidrumą, spartinti inovacijas bei skatinti tarptautinį bendradarbiavimą.

„Lietuva, kaip maža šalis, turi labai ribotą kritinių žaliavų išteklių kiekį, tačiau mes labai aktyviai dalyvaujame atsinaujinančios energijos plėtroje, ypač jūros, sausumos vėjo, saulės ir vandenilio ekonomikoje. Šiuo atžvilgiu kritiniai mineralai mums yra labai svarbūs“, – sakė D. Kreivys.

Ministras pabrėžė, kad kuriant atsparias ir diversifikuotas tiekimo grandines, svarbu užtikrinti investicijų diversifikavimą, sutelkiant politikos formuotojų ir verslo pastangas, skaidrumą ir duomenų prieinamumą tiekimo grandinėse bei tarptautinį bendradarbiavimą. 

Tarptautinėje konferencijoje energetikos transformacijos tema aptarta, kaip užtikrinti Europos konkurencingumą ir finansinį stabilumą pasaulinės žaliosios energetikos transformacijos laikotarpiu, kaip didinti investicijas ir sparčiau diegti švarią energiją.

„Europa, pasitelkdama inovacijas ir politinę paramą, gali išlaikyti švarios energijos diegimo spartą. Investicijos į mokslinius tyrimus ir pažangias technologijas kartu su palankia politika, pavyzdžiui, subsidijomis ir reguliavimo priemonėmis, skatina švarios energijos diegimą. Europa turėtų skatinti energijos vartojimo efektyvumą pramonės šakose, siūlyti pereinamojo laikotarpio paramą ir integruoti atsinaujinančius energijos išteklius“, – sakė ministras.

Aukšto lygio susitikimuose Prancūzijoje dalyvavo ministrai, verslo lyderiai, investuotojai ir tarptautinių organizacijų vadovai iš viso pasaulio.

 

Tarptautinės energetikos agentūros nuotrauka