Ekspertai aiškinasi gaisro Viršuliškių gatvėje, Vilniuje, aplinkybes

0
Ekspertai aiškinasi gaisro Viršuliškių gatvėje, Vilniuje, aplinkybes
Share

2024-01-04

Ugniagesiai gelbėtojai šiandien toliau tęsia darbus gaisravietėje Vilniuje, Viršuliškių gatvėje esančiame daugiabutyje, kuriame sausio 2 d. kilo didžiulis gaisras. Gelbėdami žmones ir gesindami penkis butus apėmusį gaisrą jie dėjo visas pastangas.

„Suprantu artimųjų skausmą, vertinu gyventojų rūpestį ir norą  tikėti, kad visada galima išgelbėti, – reikšdamas užuojautą  sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius. –  Buvo išvengta daugelio žmonių žūties – ugniagesiai spėjo evakuoti  15 gyventojų, kuriems grėsė mirtinas pavojus, nes dūmuose žmonės gali užtrokšti  per kelias minutes. Deja, dviejų gyvybių  išgelbėti jie negalėjo, nes dėl sugriuvusių ir galinčių bet kada virsti pastato konstrukcijų buvo neįmanoma prie šių žmonių patekti“.

Vakar, stabilizavus konstrukcijas, ugniagesiai sunkiai skynėsi kelią, kol pateko į patalpas ir ištraukė žuvusiųjų kūnus. Gaisravietėje dirbama iki šiol. Šiandien darbo imasi Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Gaisrinių tyrimų centro ekspertai ir valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai. Jie apžiūrės gaisro vietą, įvertins visas aplinkybes, kurios labai svarbios nustatant gaisro kilimo priežastis.

Pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus viršininko Donato Gurevičiaus, šiandien dalis gyventojų galės patekti į savo butus, kad pasiimtų būtiniausių daiktų.

„Ekspertų vertinimu, šiuo metu galima patekti tik į 17 butų. Visi namo gyventojai yra informuoti apie situaciją, su kiekvienu kalbėta telefonu. Į savo butus jie galės patekti šiandien iki 15 val., bet prieš tai su kiekvienu jų dar bus susisiekta asmeniškai“, – sakė D. Gurevičius.