EIMIN perima elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo valdymo sritis

0
EIMIN perima elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo valdymo sritis
Share

Nuo 2024 metų Ekonomikos ir inovacijų ministerija bus atsakinga už elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų valdymo sritis. Iki šiol už jas buvo atsakingos Vidaus reikalų ir Susisiekimo ministerijos. Tokiam pasiūlymui šiandien pritarė Vyriausybė.  

„Stiprindami Lietuvos, kaip vienos iš skaitmeninių paslaugų Europoje lyderių, pozicijas, turime sukurti tvirtą teisinį pagrindą sėkmingai veikti ir augti elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų rinkoje.  Esame išsikėlę tikslą kurti dar daugiau galimybių verslui sėkmingai dalyvauti šių paslaugų ekosistemoje Lietuvoje, kuriant naujas ir inovatyvias skaitmenines priemones“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

„Perėmę šias sritis, galėsime sėkmingai užtikrinti nuoseklų ir sistemingą politikos formavimą ir jos įgyvendinimo koordinavimą. Tai taip pat suteiks dar daugiau galimybių Lietuvoje tiek kurti verslą, tiek naudoti saugias ir patikimas viešojo ir privataus sektoriaus skaitmenines paslaugas. Taip skatinsime šių elektroninės atpažinties ir operacijų patikimumo paslaugų plėtrą Lietuvoje“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministrė Erika Kuročkina. 

Ekonomikos ir inovacijų ministerija jau dabar imasi veiksmų, kurie prisidėtų prie elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų rinkos augimo. Šį mėnesį buvo paskelbtas papildomas kvietimas stiprinti Lietuvos institucijų teikiamų viešųjų paslaugų saugumą, kuriant inovatyvius skaitmeninius sprendimus ir priemones. Juo numatyta paskirstyti 8 mln. eurų elektroninės atpažinties priemonėms diegti.  

Šios investicijos paskatins diegti elektroninės atpažinties priemones, tokias kaip balso ar atvaizdo panaudojimas ir kt. Inovatyvūs skaitmeniniai sprendimai galės užtikrinti saugesnį asmens tapatybės nustatymą ir palengvinti naudojimąsi viešosiomis paslaugomis.