EIMIN: Kelių į pramonines teritorijas gerinimui paskirstyta 5 mln. eurų

0
EIMIN: Kelių į pramonines teritorijas gerinimui paskirstyta 5 mln. eurų
Share

Konkurso būdu atrinktoms trims Lietuvos savivaldybėms Ekonomikos ir inovacijų ministerija skyrė 5 mln. eurų kelių, vedančių į pramonines teritorijas ir laisvąsias ekonomines zonas (LEZ), tiesimui ir tvarkymui. Lėšos skirtos Kauno ir Kėdainių rajonų bei Klaipėdos miesto savivaldybėms. 

„Antrus metus organizuojamas konkursas savivaldybių infrastruktūros projektams įgyvendinti prisideda ne tik prie vietinės reikšmės kelių kokybės gerinimo, bet ir pritraukia daugiau aukštos pridėtinės vertės gamybos ir paslaugų įmonių investicijų. Skaičiuojame, kad šioms savivaldybėms užbaigus projektus, preliminariai bus sukurta apie 5260 naujų darbo vietų ir pritraukta virš 630 mln. eurų investicijų“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. 

Daugiau kaip 1 mln. eurų skirta Kauno rajono savivaldybei, kuri numačiusi plėsti vietinės reikšmės gatves, vedančioms į Kauno LEZ teritorijas, ir kur bus kuriamos darbo vietos. 

Kėdainių rajono savivaldybei skirta beveik 2,5 mln. eurų  viešosios inžinerinės infrastruktūros, svarbios verslui, atnaujinimui ir plėtrai.

Taip pat 1,5 mln. eurų finansavimas numatytas Klaipėdos miesto savivaldybei, kuri įgyvendins Baltijos pr., Šilutės pl. (įskaitant ruožą į Dubysos g. įvažiavimą) ir Vilniaus pl. žiedinės sankryžos projektą. 

„Iš viso buvo gautos 25 kelių projektų paraiškos. Tačiau konkurso būdu atrinktos, tos, kurios sukurs didžiausią vertę savivaldybėms. Be to, paraiškos, esančios prioritetinės eilės sąraše, tačiau šiais metais nefinansuojamos, galės būti teikiamos ir kitiems skelbiamiems kvietimams“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis. 

2022-aisiais 5 mln. eurų finansavimas buvo skirtas Kauno rajono, Šiaulių miesto, Kėdainių rajono ir Klaipėdos miesto savivaldybėms.