Jau kitą savaitę Vilniuje – didžiausias Baltijos šalių transporto ir logistikos renginys: atidarys Prezidentas G. Nausėda ir M. Skuodis, dalyvaus 22 valstybių ekspertai

0
Jau kitą savaitę Vilniuje – didžiausias Baltijos šalių transporto ir logistikos renginys: atidarys Prezidentas G. Nausėda ir M. Skuodis, dalyvaus 22 valstybių ekspertai
Share

Lapkričio 23 ir 24 dienomis Vilniuje vyks jau penktasis tarptautinis Transporto inovacijų forumas – didžiausias transporto ir logistikos sektoriaus renginys Baltijos šalyse. Jubiliejinį renginį atidarys Prezidentas Gitanas Nausėda ir susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Susisiekimo ministerijos ir Transporto inovacijų asociacijos iniciatyva organizuojamas dviejų dienų forumas Lietuvos sostinėje šiemet suburs sektoriaus sprendimų priėmėjus, politikus, verslo lyderius ir inovatorius iš 22 pasaulio valstybių.

„Transporto inovacijų forumas – svarbus įvykis visam Lietuvos transporto ir logistikos sektoriui. Tai unikali proga vienoje vietoje susitikti su visais: tiek politikos formuotojais, tiek jos įgyvendintojais praktiniame lygmenyje, tiek sektoriuje veikiančiais verslais. Forume kasmet aptariame, su kokiais iššūkiais susiduria transporto ir logistikos sektorius. Matome, kad tie iššūkiai skirtingose Europos valstybėse iš esmės panašūs, todėl forumo metu ieškome kelių, kaip tuos iššūkius paversti naujomis galimybėmis“, – teigia susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Lietuvos parodų ir kongresų centre „LITEXPO“ pasaulines tendencijas ir tarptautines politikos kryptis, formuojančias transporto ir logistikos ateitį, analizuos šių sektorių ekspertai iš Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos, Europos Komisijos, Tarptautinės energetikos agentūros, Tarptautinio transporto ir logistikos aljanso, Susisiekimo ministerijos, bendrovės „Microsoft“ atstovai ir kt.

Vienas šių metų forumo akcentų – Tarptautinė strateginė sesija Trijų jūrų iniciatyva.  Jos dalyviai – politikai, investuotojai, inovacijų plėtotojai – dalinsis įžvalgomis, kaip šią jau 8 metus gyvuojančią, 13 šalių tarp Adrijos ir Baltijos jūrų bei dvi partneres – Ukrainą ir Moldovą – jungiančią iniciatyvą „įdarbinti“ ne vien tradiciniams junglumo didinimo, modernios energetikos plėtotės projektams, bet ir kurti kuo aukštesnę vertę kuriant, finansuojant, plėtojant visas iniciatyvos šalis apimančią inovacijų ekosistemą. 

Ši tema ypatingo aktualumo įgyja Lietuvai perėmus pirmininkavimą iniciatyvai ir kitais metais rengsiančiai Iniciatyvos šalių vadovų susitikimą.

„Prieš penkerius metus pirmąjį Transporto inovacijų forumą su bendraminčiais organizavome siekdami edukuoti, inovuoti ir transporto sektoriui suteikti šiuolaikiškumo. Tačiau šiuo metu, kai mūsų transporto ir logistikos verslą veikia daugybė išorės veiksnių – besikeičianti politinė situacija, rinkos recesija, darbuotojų trūkumas, nauji ES reglamentai dėl tvarumo ir skaitmenizacijos, forumas tapo ta aikštele, kurioje kiekvienas randa atsakymus į rūpimus klausimus, verslo kryptį ir išeina užsibrėžęs naujus tikslus“, – sako vienas iš forumo organizatorių, Transporto inovacijos asociacijos valdybos pirmininkas Jurgis Adomavičius.

Penktajame Transporto inovacijų forume dėmesys bus skiriamas sektorių transformaciją skatinančiam dirbtiniam intelektui, autonominiam transportui, technologijų galimybėms dekarbonizuojant transportą ir procesų skaitmenizacijoje. Dėmesys tarptautiniame renginyje bus skiriamas visoms transporto modoms – nuo sausumos kelių ir geležinkelių, iki jūrų ir oro pervežimų, taip pat miestų – judumo sprendimams.

Renginio metu vyks ir tradiciniai „Žaliojo susisiekimo apdovanojimai“, kuriuos organizuoja Susisiekimo ministerija bei „Lietuvos geležinkeliai“. Jų metu įvertinamos „žaliausios“ susisiekimo inovacijos, tvarios iniciatyvos 6 skirtingose kategorijose.

Forumo metu „Litexpo“ tradiciškai veiks transporto inovacijų ekspozicija, kurioje sektoriaus įmonės pristatys inovatyviausius ir naujausius sprendimus bei supažindins su moderniausia šiandienos technika – logistikoje veikiančiais dronais, nuotolinio vairavimo technologijomis ir t. t.
Lapkričio 23 ir 24 dienomis vyksiančio penktojo tarptautinio Transporto inovacijų forumo programą rasite čia: https://transportoforumas.lt/

Penktojo Transporto inovacijų forumo atidarymo ceremoniją ir pirmąją renginio dalį lapkričio 23 d., nuo 9:00 val., tiesiogiai transliuos portalas Delfi.lt.