EEE ir Norvegijos finansiniai mechanizmai: aptartos tolimesnės galimybės stiprinti dvišalį bendradarbiavimą ir paramos telkimą Ukrainai

0
EEE ir Norvegijos finansiniai mechanizmai: aptartos tolimesnės galimybės stiprinti dvišalį bendradarbiavimą ir paramos telkimą Ukrainai
Share

Šiandien Finansų ministerijoje įvyko Europos ekonominės erdvės (EEE) ir Norvegijos finansinių mechanizmų dvišalio bendradarbiavimo fondo jungtinio komiteto metinis susitikimas. Susitikimo metu aptartos tolimesnės galimybės stiprinti dvišalį bendradarbiavimą ir paramos telkimą Ukrainos karo pabėgėliams Lietuvoje.

„Džiaugiuosi, jog Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos investicijų Lietuvai etapas tęsia jau ne vienerius metus trunkantį sėkmingą bendravimą ir bendradarbiavimą. Svarbu, kad investicijos neapsiriboja tik finansinėmis dotacijomis, tačiau įgyvendinami projektai per dvišalį bendradarbiavimą su donorų valstybėmis remiasi ir savo veiklose pritaiko šalių gerąją praktiką, taip prisidėdami prie Lietuvos gerovės kūrimo“, – susitikimo metu kalbėjo Finansų ministerijos Investicijų departamento direktorė Kotryna Tamoševičienė.

Susitikimo metu projektų vykdytojai pristatė projektų įgyvendinimo pažangą. Taip pat didelis dėmesys skirtas Ukrainos karo pabėgėlių Lietuvoje paramos telkimo klausimui, kuris, nuo rusijos karinės invazijos į Ukrainą pradžios, tapo pagrindiniu dvišalio bendradarbiavimo fondo prioritetų. Šiam tikslui, per kiek daugiau nei vienerius metus, jungtinis komitetas skyrė virš 350,000 eurų.

Susitikime dalyvavo Islandijos, Norvegijos, Lichtenšteino, Finansų ministerijos ir Užsienio reikalų ministerijos atstovai. Tarp jų – Norvegijos ambasadorius Lietuvoje Ole Terje Horpestad. 

Šiuo metu jau baigiasi trečiasis Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų finansavimo laikotarpis, iš kurio Lietuvai skirta 118 milijonų eurų įvairiems investicijų projektams įgyvendinti.

Norvegija, Islandija ir Lichtenšteinas jau beveik 20 metų skiria lėšas Lietuvos pažangai ir ekonominių bei socialinių skirtumų mažinimui, remia įvairius nacionalinius projektus.

Europos ekonominės erdvės (EEE) ir Norvegijos finansiniai mechanizmai yra Islandijos, Lichtenšteino Kunigaikštystės ir Norvegijos Karalystės indėlis mažinant ekonominius ir socialinius skirtumus bei stiprinant dvišalius santykius su 15 ES šalių Vidurio ir Pietryčių Europoje bei Baltijos šalyse.