Dovilė Aleksaitė dalyvauja grupinėje parodoje Berlyne

0
Dovilė Aleksaitė dalyvauja grupinėje parodoje Berlyne
Share

2024-01-30

Berlyne atidaryta grupinė paroda „An’ it harm none, do what thou wilt“, kurioje pristatoma Dovilės Aleksaitės, Lucy Kerr, Alisi Telengut (Okta Collective), Tobi Keck kūryba. Paroda, kuri yra tarptautinio festivalio „Vorspiel transmediale“ dalis, tyrinėjamos raganavimo idėjos kaip konceptuali gydymo ir transformacijos sistema mūsų laikais. Programą sudaro vaizdo darbų, skulptūrų, tekstilės instaliacijos ir gyvas performansas. Kūrinius vienija bendras ilgesio jausmas, gydymo, transformacijos, magijos, atgimimo ir solidarumo ilgesys. Pavadinimas „An’ it harm none, do what thou wilt“ senąja kalba reiškia siekti to, ko trokšti, jei tai nekenkia nei tau, nei kitiems.

D. Aleksaitės tekstilės atspaude vaizduojamas kraujažolės augalas (Achillea millefolium). Tai vienas iš seniausių archajiškų vaistinių augalų, naudotų gydymui ir magijai. Anksčiau vadinta raganos žole, kraujažolė turi stiprių energetinių ir gydomųjų galių, simbolizuoja drąsą, energetinį gydymą.

D. Aleksaitė – Lietuvos vizualiųjų menų atstovė, kurianti video, garso instaliacijas, performansus. Jos praktikoje nagrinėjami antropocentrinės pasaulėžiūros, emocijų ir gamtos idėjų, žmogaus ir ne žmogaus sąmonės klausimai. Menininkės darbai buvo eksponuoti grupinėse parodose Akademie der Künste ir Haus der Kulturen der Welt Berlyne, Deutsches Haus Niujorke ir kitur.

D. Aleksaitės dalyvavimą parodoje parėmė Lietuvos kultūros institutas.

Paroda veiks iki vasario 11 dienos.

Daugiau informacijos