Biometano projektų vystymui skirta daugiau nei 14 milijonų eurų

0
Biometano projektų vystymui skirta daugiau nei 14 milijonų eurų
Share

Biometano gamybos projektams skiriamas 14,35 mln. eurų finansavimas, o  įgyvendinant vystomus projektus planuojama pastatyti 5 biometano gamybos įrenginius, kurių suminiai pajėgumai sudarys apie 27 MW ir kuriuose per metus galėtų būti pagaminama apie 200 GWh biometano.  

Energetikos ministro Dainiaus Kreivio įsakymu patvirtintas finansavimas įmonėms, pateikusioms paraiškas dėl valstybės kompensavimo dalies įsirengiant biometano dujų gamybos ir valymo įrenginius. Kvietimas teikti paraiškas buvo skelbtas 2022 m. liepos 29 d., o projektai finansuojami iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšų.

Biometanas yra viena iš „žaliausių“ alternatyvų pritaikomų įvairiose energetikos ir pramonės srityse, biometanu galima sėkmingai pakeisti importuojamas gamtines dujas ir reikšmingai sumažinti energijos išteklių kainas. Siekiama, kad pagamintas biometanas būtų panaudojimas Lietuvos transporto sektoriuje, taip pat įmonėse suvartojančiose didelius kiekius gamtinių dujų. 

Biometano naudojimas taip pat sprendžia ir atliekų tvarkymo problematiką, kadangi šių dujų gamybai panaudojamos tik antrinio panaudojimo neturinčios biologinės kilmės žaliavos, eliminuojama atliekų skleidžiamų kvapų problematika ir sukuriama pridėtinė vertė vietos bendruomenėms bei skatinama žiedinės ekonomikos plėtra.  

Atrinkti projektai turės būti įgyvendinti iki 2025 m. pabaigos.   Remiantis Nacionaliniu energetikos ir klimato srities veiksmų planu siekiama, kad iki 2030 m. Lietuvoje būtų pagaminama nemažiau kaip 950 GWh biometano.