Baltijos valstybių Ministrai Pirmininkai pasirašė deklaraciją dėl sinchronizacijos ne vėliau kaip 2025-ųjų vasarį

0
Baltijos valstybių Ministrai Pirmininkai pasirašė deklaraciją dėl sinchronizacijos ne vėliau kaip 2025-ųjų vasarį
Share

Lietuvos, Latvijos ir Estijos Ministrai Pirmininkai Ingrida Šimonytė, Krišjanis Karinis ir Kaja Kallas pasirašė bendrą deklaraciją, kuria įsipareigojama sinchronizuoti Baltijos šalių elektros tinklus su Vakarų Europa ne vėliau kaip 2025 m. vasarį.

„Kartu su Latvijos ir Estijos Ministrais Pirmininkais patvirtinome konkrečią datą – 2025 m. vasarį kartu sujungsime mūsų elektros tinklus su Vakarų Europa. Tai aiškus įsipareigojimas nepratęsti BRELL sutarties ir atlikti visus būtinus darbus iki sutarto termino. Nors, mūsų nuomone, Baltijos šalių elektros sistemos iš esmės būtų pasiruošusios sinchronizacijai anksčiau nei 2025 m. vasarį, svarbus vieningas veikimas atliekant likusias užduotis, dėl ko ir sutarta tiek politiniu, tiek operatorių lygiu“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Taip pat deklaracijoje pritarta Lietuvos, Latvijos ir Estijos perdavimo sistemų operatorių susitarimui, kuris įsigaliojo 2023 m. rugpjūčio 1 d. Šiame susitarime įvardyti konkretūs darbai, reikalingi atsijungti nuo BRELL žiedo ir sinchronizuoti Baltijos šalių elektros tinklus su kontinentinės Europos tinklais.

Deklaracijoje pabrėžiama būtinybė atlikti visus reikiamus darbus, kad sinchronizacija įvyktų ne vėliau kaip 2025 m. vasarį.

Visas deklaracijos tekstas anglų kalba.