Baltijos šalių stipriausio ugniagesio gelbėtojo čempionate nugalėjo Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai

0
Baltijos šalių stipriausio ugniagesio gelbėtojo čempionate nugalėjo Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai
Share

Birželio 7-8 dienomis Šiauliuose vyko 43-iasis Baltijos šalių stipriausio ugniagesio gelbėtojo čempionatas. Jame dalyvavo Estijos, Latvijos, Lenkijos bei Lietuvos priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybų ugniagesiai gelbėtojai.  

Į Saulės miestą susirinkusius ugniagesius prieš būsimuosius  startus pasveikinti  atvyko vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. „Mūsų pareigūnai turi ne tik didžiausią visuomenės pasitikėjimą, bet ir fizinę parengtį, tvirtą valią, todėl galime jaustis saugūs, –  sakė vidaus reikalų ministrė. – Kiekvieną dieną jūs rizikuojate gyvybe, savo sveikata, o tam reikia nepaprastai daug pasirengimo, ir ne tik fizinio. Aš noriu palinkėti, kad jūs ir toliau garsintumėte Lietuvą, ir savo gerais darbais rodytumėte pavyzdį. Linkiu jums kuo didžiausios sėkmės.”

„Kiekvienoje pasaulio šalyje, paklausus, kaip galima apibūdinti ugniagesius, sulauktume atsakymo, kad jie yra drąsūs, stiprūs ir ryžtingi. Baltijos šalys visur demonstruoja vienybę. Džiugu, kad čempionatas dėl įvairių priežasčių, nors ir buvo nutrūkęs, vėl sugrįžo. Linkiu visiems saugių startų ir gerų asmeninių rekordų“, – kreipdamasis į čempionato svečius ir sportininkus sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pasidžiaugė, kad ugniagesių čempionatas šiais metais surengtas Šiauliuose vykstančioje Olimpinėje dienoje. Jo teigimu, kada nors šios ugniagesių gelbėtojų rungtys galėtų būti įtrauktos ir į Olimpinių varžybų tvarkaraštį.

Naujai atgimusiu čempionatu pasidžiaugė ir puikių startų, ryžto ir ištvermės siekiant pergalės visiems ugniagesiams gelbėtojams linkėjo Estijos gelbėjimo tarnybos generalinis direktorius Margo Klaos, Latvijos priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas Intars Zitans. Čempionato dalyvius sveikino ir Lietuvos olimpinio fondo direktorė Lina Minderienė.

„Rengdamiesi šiam čempionatui negailėjome nei laiko, nei pastangų. Iš viso jame dalyvauja 14 komandų, tarp jų net 8 komandos iš Lietuvos. Esame pasirengę. Visi sieksime pergalių. Norėtųsi, kad viskas pavyktų“, – sako vienas iš šio čempionato organizatorių, ne kartą tarptautinėse varžybose dalyvavęs ir ant nugalėtojų pakylos su Lietuvos rinktine lipęs, šiaulietis Andrius Ašmontas.

Čempionatas vyko dvi dienas.  Pirmąją  dieną buvo  varžomasi individualioje rungtyje, taip pat vyko  atranka į komandinės estafetės rungtį. Antrąją dieną sportininkai kovojo dvejetų rungtyje, jų laukė įtempti, didelių pastangų reikalaujantys  startai komandinės estafetės ketvirtfinalyje, pusfinalyje ir finale.

Šio čempionato nugalėtojais tapo Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai. Antrąją vietą užėmė latviai, o trečiąją – estai.

Pirmąją vietą estafetės rungtyje iškovojo Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos komanda, antrąją užėmė Panevėžio PGV komanda, o trečiąją – Latvijos ugniagesiai gelbėtojai.