Atvirų durų diena Alytaus priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje

0
Atvirų durų diena Alytaus priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje
Share

Birželio 8 d. Alytaus priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, norėdama atkreipti didesnį visuomenės dėmesį į žmonių saugumą, skatinti pasitikėjimą Valstybine priešgaisrine gelbėjimo tarnyba bei mažinti gaisrų ir juose žūstančiųjų skaičių, pakvietė Alytaus miesto ir rajono moksleivius ir visus gyventojus į Atvirų durų dieną. Į šį renginį tradiciškai susirinko  Alytaus miesto mokyklų jaunesniųjų klasių moksleiviai ir jų mokytojai, nors labai laukiami buvo ir suaugusiųjų bendruomenės bei jaunimo atstovai.

Susitikimo metu  mokiniai susipažino su ugniagesių gelbėtojų kasdienybe, darbo sąlygomis, turima technika, gelbėjimo įranga bei profesija. Kai kurie moksleiviai turėjo galimybę „pasimatuoti“ ugniagesių gelbėtojų aprangą, jie sužinojo, kaip greitai, vykdami į gaisrą,  ugniagesiai gelbėtojai privalo ją apsirengti.

Labiausiai vaikai domėjosi gaisrine technika, jie netgi galėjo pasėdėti gaisriniuose automobiliuose.  Vaikams labai patiko ugniagesių gelbėtojų  švirkštais leidžiamas lietus.

Moksleiviai gesintuvu gesino ir netikrą gaisrą. Jiems buvo papasakota apie gesintuvus,  paaiškintas jų veikimo principas.

Apsilankiusieji sužinojo, kas turi būti sudėta į išvykimo krepšį, kaip elgtis ekstremaliosios situacijos metu. Mažiesiems dalyviams buvo padovanoti pamokų tvarkaraščiai, knygų skirtukai, popieriniai žaislai „Sėkmės gaminant gaisrinį automobilį“.

Atvirų durų dienos metu pareigūnai moksleivius supažindino ir su Valstybine priešgaisrine gelbėjimo tarnyba, parodė tai, ką turi geriausio ir pademonstravo savo įgūdžius.