Artimiausiu metu Kultūros ministerija skelbs konkursus į kultūros atašė pareigas

0
Artimiausiu metu Kultūros ministerija skelbs konkursus į kultūros atašė pareigas
Share

2024-03-04

Besibaigiant kultūros atašė kadencijoms penkiose paskyrimo valstybėse, Kultūros ministerija ketina skelbti konkursus šioms pareigoms užimti.

Dar šį mėnesį bus paskelbti konkursai į kultūros atašė pareigas Lietuvos diplomatinėse atstovybėse Vokietijoje, Lenkijoje ir Izraelyje. Artimiausiu metu taip pat numatoma skelbti konkursus dirbti kultūros atašė ambasadose Jungtinėje Karalystėje ir Švedijoje, kartu vykdant pareigas ir Suomijoje bei Danijoje.

Konkursai bus skelbiami per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą (VATIS), apie juos Kultūros ministerija informuos savo interneto svetainėje ir socialiniuose tinkluose.

Šiuo metu Lietuvos diplomatinėse atstovybėse užsienio valstybėse dirba vienuolika kultūros atašė. Kultūros atašė kadencijos trukmė – treji metai.

Kultūros atašė (specialusis atašė) yra valstybės tarnautojas, priimtas į pareigas terminuotam laikui, dirbantis diplomatinėje atstovybėje užsienio valstybėje ar Lietuvos Respublikos konsulinėje įstaigoje ir užtikrinantis bei įgyvendinantis tarptautinį bendradarbiavimą kultūros ministrui pavestoje valdymo srityje. Kultūros atašė tiesiogiai pavaldus kultūros ministrui ir diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos vadovui.

Unsplash nuotrauka