Apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms – ne tik su tikinčiaisiais, bet ir su archeologijos festivalio dalyviais

0
Apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms – ne tik su tikinčiaisiais, bet ir su archeologijos festivalio dalyviais
Share

2024-07-09

Siekiant užtikrinti Vidaus reikalų ministerijos informacinės kampanijos ,,Esame komanda. Turime planą“ tęstinumą ir prisidedant prie VRM bendradarbiavimo su Lietuvos vyskupų konferencija, tęsiami susitikimai su dvasininkais ir parapijų tikinčiaisiais.

Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus specialistai  lankėsi Kernavės Švč. Mergelės  Marijos Škaplierinės bažnyčios prieigose, kur susitiko  ne tik su šios parapijos bendruomenės nariais, bet ir su dideliu būriu lankytojų ir svečių iš užsienio, kurie dalyvavo prasidėjusiame XXIV tarptautiniame eksperimentinės archeologijos festivalyje „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“.

Civilinės saugos pareigūnams buvo įdomu stebėti istoriškai atkurtą viduramžių žmonių  gyvenimo buitį, papročius, karių ir riterių kovas bei naudojamus ginklus. Jų demonstruojamas išvykimo krepšys ir pasakojimas, kaip pasirengti  galimoms ekstremaliosioms situacijoms, buvo tarsi priešprieša civilizacijai. Kaip sektųsi gyventi praeities istoriniame momente, ar sugebėtume prisitaikyti prie įvairių gamtos aplinkybių, ar išgyventume?  Tai buvo pagrindiniai festivalio  dalyvių ir svečių retoriniai klausimai ir pamąstymai, kaip pasirengti galimoms nelaimėms šiandien.

Pareigūnai dėkingi Širvintų rajono savivaldybei už tarpininkavimą rengiant susitikimą Kernavėje, o klebonui kunigui Mariui Talunčiui – už sudarytą galimybę pasidalinti civilinės saugos ir pasirengimo nelaimėms žiniomis su parapijos tikinčiaisiais, festivalio dalyviais ir miesto svečiais. 

Susitikimus su parapijų tikinčiaisiais pareigūnai rengs ir toliau.