Akmenės LEZ – pirmosios 4 mln. eurų investicijos tvariems investiciniams projektams

0
Akmenės LEZ – pirmosios 4 mln. eurų investicijos tvariems investiciniams projektams
Share

Dviem projektams, kuriais skatinamos tvarios investicijos Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ), jau skirta 4 mln. eurų Europos Sąjungos investicijų.

„Norėdami sumažinti Lietuvos pramonės įmonių sukeliamą taršą ir jas pertvarkyti, turime jau dabar sudaryti sąlygas steigti alternatyvias ir tvarias darbo vietas. Kurdami investuotojams pritraukti palankią aplinką, skyrėme pirmąsias lėšas Akmenės LEZ. Tai padės steigti naujas darbo vietas ir padidinti šio regiono konkurencingumą“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Finansavimas skirtas Akmenės LEZ šiaurinės ir pietinės dalių infrastruktūrai įrengti ir plėtrai. 

Finansavimą gavo 2 pareiškėjai: Akmenės rajono savivaldybės administracijai skirta 1,3 mln. eurų, o UAB Akmenės laisvajai ekonominei zonai – 2,7 mln. eurų investicijų. 

„Tvarios investicijos padės Akmenės LEZ įrengti ir modernizuoti inžinerinius tinklus, susisiekimo komunikacijas, atlikti infrastruktūros kapitalinį remontą, tiesti ir rekonstruoti kelius. Investicijos tikrai atsipirks, nes, pagerinę šią infrastruktūrą, padidinsime investuotojų susidomėjimą regionu“, – teigia Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kanclerė Iveta Paludnevičiūtė.

Iš pernai įvykdyto 1 mlrd. eurų plano Lietuvos ekonomikai stiprinti pramonės perėjimui link neutralios klimatui ekonomikos buvo numatyta 165,2 mln. eurų Teisingos pertvarkos fondo lėšų, o tvarioms darbo vietoms kurti investuojant į pramoninių teritorijų sukūrimą ir plėtrą bei investuotojams pritraukti – dar 97,6 mln. eurų.  

Kuriant tvarias darbo vietas ir investuojant į pramoninių teritorijų sukūrimą ir plėtrą, Akmenės rajono savivaldybei numatyta skirti 11,74 mln. eurų, o Jonavos rajonui – 8,6 mln. eurų.

Priemonė „Gerinti konkurencinę investicijų pritraukimo aplinką“ įgyvendinama 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos Teisingos pertvarkos fondo lėšomis.