A. Armonaitė su Vokietijos Vyriausybės atstovais aptars dvišalį ekonominį bendradarbiavimą

0
A. Armonaitė su Vokietijos Vyriausybės atstovais aptars dvišalį ekonominį bendradarbiavimą
Share

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė šių metų vasario 28 d. (trečiadienį) vyksiančiame susitikime su Vokietijos teisingumo ministerijos valstybės sekretore Angelika Schlunck aptars dvišalį ekonominį bendradarbiavimą, planuojamą įgyvendinti Europos Sąjungos (ES) reglamentą dėl pavėluotų mokėjimų ir tarsis, kaip mažinti biurokratiją ES.

„Vokietija yra viena svarbiausių Lietuvos ekonominių partnerių ir didžiausia investuotoja mūsų šalyje. Ji yra prioritetinė eksporto ir bendradarbiavimo technologijų ir inovacijų srityje, investicijų pritraukimo bei įvažiuojamojo turizmo rinka. Norėdami, kad dvišalis ekonominis bendradarbiavimas ir toliau augtų, susitikime aptarsime jo stiprinimo priemones. Tikimės, kad tai padės į mūsų šalį pritraukti dar daugiau naujas darbo vietas kuriančių Vokietijos investuotojų ir šios šalies verslų“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

2023 m. tarp Lietuvos užsienio prekybos partnerių Vokietija užėmė 1-ąją vietą pagal importą, 2-ąją – pagal prekybos apyvartą ir 3-iąją – pagal eksportą. Pernai prekybos apyvarta tarp abiejų valstybių siekė 9,24 mlrd. eurų, Lietuvos eksportas į Vokietiją – 3,06 mlrd. eurų, o importas iš Vokietijos – 6,17 mlrd. eurų.

2023 m. Vokietijos tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje siekė 5,657 mlrd. eurų. Tai sudarė 18 proc. visų tiesioginių užsienio investicijų Lietuvoje. Lietuvos verslas pernai Vokietijoje investavo 44 mln. eurų.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė kartu su Vokietijos teisingumo ministerijos valstybės sekretore taip pat aptars planuojamas priemones, skirtas biurokratijai ES mažinti. Stiprinant ES šalių ekonomikas ir bendrijos konkurencingumą, ypač svarbu sumažinti ES teisės aktų reglamentuojamą reguliavimo naštą ir sukurti kuo palankesnę aplinką verslui, ypatingą dėmesį skiriant ES smulkiajam ir vidutiniam verslui. 

Susitikime bus aptariamas ir ES pavėluotų mokėjimų reglamentas. Lietuva kartu su Vokietija siekia tobulinti šį teisės aktą, kadangi jo nuostatos kelia didelį susirūpinimą tiek verslui, tiek viešajam sektoriui.

Pagal šį reglamentą planuojamas 30 dienų mokėjimo terminas sumažintų ES įmonių konkurencingumą prieš trečiųjų šalių verslą ES rinkoje. ES gamintojai ir prekybininkai su trečiųjų šalių tiekėjais privalėtų atsiskaityti per 30 dienų, o pastarieji – per ilgesnį terminą. 

Be to, šis terminas būtų nenaudingas ir verslui, derantis dėl mokėjimo sąlygų. Tai ypač aktualu įmonėms, kurios gamina ir parduoda sezonines prekes (pvz., sezoninius drabužius ar slidinėjimo įrangą), elektroniką ir papuošalus. 

Susitikime taip pat dalyvaus Vokietijos ambasadorius Lietuvoje Cornelius Zimmermannas, Vokietijos teisingumo ministerijos, Vokietijos ambasados Lietuvoje, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos atstovai.