A. Armonaitė pakvietė JAV fintech sektoriaus įmonę „Keeta“ į Lietuvą

0
A. Armonaitė pakvietė JAV fintech sektoriaus įmonę „Keeta“ į Lietuvą
Share

Vizito JAV metu ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiko su JAV fintech sektoriaus įmonės „Keeta“ vadovu Ty Schenku ir pakvietė įmonę plėtoti savo veiklą Lietuvoje. Susitikimo metu ministrė akcentavo, kad Lietuva – palankiausia šalis vystyti verslą fintech įmonėms, o inovacijų skatinimas yra strateginis mūsų prioritetas.

„Šiandien esame tarptautiniu mastu pripažintas fintech centras. Palanki reguliacinė aplinka ir inovacijas skatinanti ekosistema, didelė reikiamų įgūdžių turinčių talentų pasiūla yra tik keletas iš daugelio pranašumų, kodėl fintech sektoriaus įmonės renkasi Lietuvą. Kviečiame didžiuosius srities žaidėjus ir inovatyvius verslus į Lietuvą, stiprindami mūsų fintech ekosistemos potencialą“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. 

2023 m. Lietuvos fintech sektorius ir toliau sėkmingai augo. Praėjusiais metais Lietuvos fintech bendrovės mokėjimo paslaugas suteikė 27 mln. klientų visoje Europos Sąjungoje. Šalies fintech sektoriuje dirba daugiau kaip 7 tūkst. darbuotojų. Praėjusiais metais buvo patvirtintos Finansų ministerijos parengtos Fintech sektoriaus plėtros gairės, kuriomis siekiama per artimiausius metus įtvirtinti Lietuvos, kaip Europos fintech centro, poziciją. 

JAV įmonė „Keeta“ specializuojasi tarptautinių mokėjimų srityje ir kuria inovatyvius fintech sprendimus. Įmonės vadovas Ty Schenk praėjusiais metais buvo įtrauktas į „Forbes“ „30 under 30“ sąrašą. Tarp „Keeta“ investuotojų – ir buvęs „Google“ vadovas Ericas Schmidtas. Šiuo metu „Keeta“ planuoja plėtrą Europoje.

Pagal tarptautinį fintech reitingą („Global Fintech Index 2021“) Lietuva užima 10 vietą pasaulyje, o pagal Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (WIPO) sudarytą Pasaulio inovacijų indeksą („Global Innovation Index 2023“), kuriuo vertinamas šalių inovacijų ekosistemos išsivystymo lygis, Lietuva užima 34 vietą. Pagal Šveicarijos vadybos instituto IMD sudarytą Pasaulio talentų reitingą („IMD World Talent Report 2023“), kuriuo vertinama, kaip šalyse ugdomi, pritraukiami ir išlaikomi aukštos kvalifikacijos specialistai, Lietuva šiuo metu užima 23 vietą.