A. Armonaitė su Ukrainos ministru aptars galimybes aktyvinti ekonominį bendradarbiavimą

0
A. Armonaitė su Ukrainos ministru aptars galimybes aktyvinti ekonominį bendradarbiavimą
Share

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė rugsėjo 7 d., ketvirtadienį, dalyvaus Lietuvos ir Ukrainos tarpvyriausybinės prekybinio ir ekonominio bei mokslinio ir techninio bendradarbiavimo komisijos (TVK) posėdyje. Siekdami stiprinti dvišalį bendradarbiavimą Ukrainos atstatymo, ekonominio ir verslo bendradarbiavimo, transporto, švietimo ir kitose srityse, posėdžio metu ministrė ir Ukrainos infrastruktūros ministras Oleksandras Kubrakovas pasirašys bendradarbiavimo protokolą.  

„Nuosekliai dirbame, kad užtikrintume glaudų Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimą ir ekonominę pažangą. Taip pat telkiame  tarptautinę bendruomenę  atkurti klestinčią ir modernią Ukrainą. Šis mūsų susitikimas yra labai svarbus, stiprinant Lietuvos ir Ukrainos ekonominius santykius, nes agresoriaus užpultai šaliai reikia ne tik ginklų, bet ir daugiau pajamų“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.

Ministrė taip pat pažymi, kad, Ukrainai kovojant už savo suvereniteto ir teritorinio vientisumo atkūrimą, Lietuva įsipareigoja teikti paramą ir bendradarbiauti, siekiant greitos Ukrainos europinės ir euroatlantinės integracijos. 

„Net ir vykstant karui Lietuva ir Ukraina toliau siekia stiprinti ekonominius ryšius. Su partneriais nuolat ieškome būdų intensyvinti eksportą, plėtoti bendradarbiavimą technologijų srityje, kurti trumpalaikes ar ilgalaikes ekonominės pagalbos priemones. Imsimės naujų projektų, kurie padės Ukrainai ir stiprins mūsų šalių ekonomiką“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis.

2023 m. sausio–birželio mėnesiais šalių prekių apyvarta siekė 847 mln. eurų. Eksportas į Ukrainą sudarė 589 mln. eurų, importas – 258 mln. eurų. Palyginti su tuo pačiu 2022 metų laikotarpiu, apyvarta išaugo 58 proc., eksportas – 78 proc., importas – 26 proc.