A. Armonaitė JAV verslo misiją supažindino su investavimo Lietuvoje pranašumais

0
A. Armonaitė JAV verslo misiją supažindino su investavimo Lietuvoje pranašumais
Share

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiko su Amerikos ir Lietuvos verslo tarybos misijos atstovais aptarti tolesnio bendradarbiavimo ir verslo plėtros galimybių, taip pat ir investicinio klimato Lietuvoje. 

„2022 metais JAV tarp 210 Lietuvos prekybos partnerių užėmė ketvirtą vietą pagal prekybos apyvartą, kuri siekė daugiau nei 6,4 mlrd. eurų. JAV ir toliau išlieka Lietuvos strategine partnere faktiškai visose ekonomikos srityse. Esame suinteresuoti dar labiau plėtoti bendradarbiavimą pažangios gamybos ir paslaugų, biotechnologijų ir farmacijos, gyvybės mokslų ir jų startuolių, lazerių srityse. Džiaugiamės, kad Lietuvos įmonės taip pat pradėjo investuoti JAV, ir tikimės, kad ateityje šalių partnerystė tik stiprės, padedant Lietuvai dar sėkmingiau konkuruoti pasaulinėje rinkoje“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė. 

Šiais metais į Lietuvą atvykusią JAV verslo misiją sudaro įmonių „Citi“, „Eli Lilly“, „Lockheed Martin“, „Motorola Solutions“, MSD, „Oshkosh Defense“, „Palo Alto Networks“, „Philip Morris International“, „Skydio“, „Strategic Staffixng Solutions“, „Thermo Fisher Scientific“ atstovai. 

2022 m. Lietuva pritraukė šešis naujus investicijų projektus iš JAV – šalis tapo 16-a didžiausia investuotoja Lietuvoje. 

„Nuosekliai siekiame sukurti verslui patrauklią investicinę aplinką ir nuolat kviečiame JAV įmones aktyviai investuoti. Džiaugiamės, kad dabartiniai rezultatai rodo sėkmingą šalių bendradarbiavimą, kuris padeda pritraukti investicijų ir sukurti naujų darbo vietų“, – pažymi ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė.  

2013 metais įsteigta Amerikos ir Lietuvos verslo taryba (ALBC) skatina abipusius verslo ryšius, suteikia Amerikos verslininkams bei Lietuvos ir JAV valdžios atstovams galimybę ginti savo interesus, susijusius su investicijomis ir prekybos plėtra.