1 mlrd. eurų Lietuvos ekonomikai: vandenilio technologijai diegti – 122,65 mln. eurų

0
1 mlrd. eurų Lietuvos ekonomikai: vandenilio technologijai diegti – 122,65  mln. eurų
Share

Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskelbė 122,65 mln. eurų kvietimą, kurio lėšomis diegiant inovatyvią technologiją – elektrolizės integravimo į amoniako agregatą – bus mažinamas šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis pakeičiant šias dujas aplinkai draugišku vandeniliu.

„Norėdami išlikti konkurencingi ir prisitaikyti prie besikeičiančios aplinkos pokyčių, turime paskatinti Lietuvos pramonės įmones transformuotis, tapti mažiau taršiomis ir kuo anksčiau pereiti prie žaliosios ekonomikos. Investuodami į šiuos procesus, tapsime ne tik tvaresni ir mažiau teršime aplinką, bet ir sukursime dar daugiau galimybių Lietuvai“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Pagal šią priemonę pareiškėjas – AB „Achema“. Projekto partneriai negalimi. 

„Investuosime į elektrolizės integravimo į amoniako agregatą, kuris taršų kurą pakeistų 30 proc. vandeniliu. Taip pat  kelsime darbuotojų kompetenciją, kad jie galėtų profesionaliai ir saugiai dirbti su įdiegtomis naujomis technologijomis“, – teigia Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kanclerė Iveta Paludnevičiūtė.

Didžiausia galima projekto veikloms skirti finansavimo lėšų suma yra: infrastruktūrai sukurti iki 122,56 mln. eurų, darbuotojams mokyti iki 90 tūkst. eurų.

Projekto įgyvendinimo planą priima VšĮ Inovacijų agentūra iki šių metų lapkričio mėnesio 3 dienos. 

Išsamias kvietimo sąlygas galima rasti Europos Sąjungos investicijų tinklalapyje.

Lietuvos ekonomikai stiprinti Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki 2023 m. pabaigos paskelbs finansuojamų veiklų kvietimų, kurių bendra vertė sieks beveik 1 mlrd. eurų. Apie 365 mln. eurų numatyta verslui, inovacijoms ir investicijoms, 320 mln. eurų – valstybės ir verslo skaitmenizacijai, 268 mln. eurų – žalesnei ekonomikai.

Priemonė įgyvendinama Europos Sąjungos fondų investicijų programos ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ lėšomis.