1 mlrd. eurų Lietuvos ekonomikai: šiais metais paskelbti 53 kvietimai už daugiau nei 957,5 mln. eurų

0
1 mlrd. eurų Lietuvos ekonomikai: šiais metais paskelbti 53 kvietimai už daugiau nei 957,5 mln. eurų
Share

Ekonomikos ir inovacijų ministerija užbaigė 1 mlrd. eurų planą, kuriuo siekiama paskatinti šalies ekonomiką ir sukurti daugiau galimybių Lietuvai. Iš viso paskelbta kvietimų už daugiau kaip 957,5 mln. eurų. Dėl finansinių priemonių jau kreipėsi beveik 3 tūkst. verslo atstovų. 

„Sėkmingai įgyvendinome užsibrėžtą tikslą – šiais metais paskelbėme net 53 kvietimus. Taip skatiname verslo atstovus modernizuoti ir skaitmenizuoti paslaugas, kurti naujus produktus, investuoti į inovacijas ir atsinaujinančią energetiką. Taip pat ieškojome ir radome galimybių finansuoti didelio susidomėjimo sulaukusius kvietimus bei, matydami poreikį kovoti su klimato kaita, paskelbėme papildomą 40 mln. eurų vertės kvietimą. Kitų metų prioritetas bus šio 1 mlrd. eurų plano paskelbtų priemonių įgyvendinimas ir rezultatai“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Inovacijų srityje paskelbta 30 kvietimų, jų vertė siekia 341,6 mln. eurų. Investicijų į atsinaujinančius energetikos išteklius srityje paskelbta 13 kvietimų už 330,3 mln. eurų, valstybės ir verslo skaitmenizacijos srityje – 10 kvietimų už 285,6 mln. eurų.

Matydama poreikį kovoti su klimato kaita, šiais metais Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskelbė papildomą 40 mln. eurų vertės kvietimą mažinti taršą, kuris buvo suplanuotas skelbti 2024-aisiais. Įmonės šiomis lėšomis kviečiamos diegti energijos vartojimo efektyvumą didinančias technologijas ir taip sumažinti kenksmingo anglies dioksido išmetimą į aplinką.

Taip pat atsinaujinantiems energijos ištekliams diegti buvo patrigubintas suplanuotas finansavimas – vietoje suplanuotų 10 mln. eurų 226 pramonės įmonėms skirta 31,87 mln. eurų, kad visi 226 reikalavimus atitinkantys pramonės įmonių projektai gautų prašomą finansavimą. 

Šiuo planu taip pat kryptingai buvo siekiama padidinti verslo, inovacijų ir investicijų srities išlaidas moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai (MTEP). Taip pat daug dėmesio skirta startuoliams ir veikiantiems verslams.

Skaitmeninimo srityje daugiausia dėmesio skirta naujoms ir esamoms skaitmeninėms paslaugoms verslui ir gyventojams kurti ir tobulinti: plečiamos teikiamos e. paslaugos, daugiau jų pritaikyta specialiųjų poreikių turintiems žmonėms, taip pat skatintas atvirų duomenų naudojimas.