1 mlrd. eurų Lietuvos ekonomikai: inovatyviems startuoliams auginti – 20 mln. eurų

0
1 mlrd. eurų Lietuvos ekonomikai: inovatyviems startuoliams auginti – 20 mln. eurų
Share

Ekonomikos ir inovacijų ministerija ragina inovatyvius Lietuvos startuolius pasinaudoti Inovacijų skatinimo fondo lėšomis finansuojama rizikos kapitalo priemone „Akceleratorius 2“, kuriai skirta 20 mln. eurų.

„Priemonės investicijos ypač naudingos inovacinę veiklą vykdantiems startuoliams, kuriems reikalingas finansavimas verslo pradžiai ir produktams tobulinti. Nuo praėjusių metų pagal šią priemonę jau investavome į 24 startuolius, o investicijų suma siekia apie 2,83 mln. eurų“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

„Akceleratorius 2“ skatina inovacinę veiklą, investuojant į besikuriančias ir perspektyvias labai mažas ir mažas įmones. Pagal šią priemonę nuo 2022 m. vien Sostinės regione 15 startuolių gavo 1,68 mln. eurų investicijų. 

„Priemonės investicijomis didinamas įmonių sukuriamų inovatyvių produktų kiekis ir įvairovė. Tai suteikia galimybę geriau planuoti inovacinę veiklą, be to, ją vykdančios įmonės pritraukia daugiau išorės kapitalo ir užsienio investicijų“, – sako Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kanclerė Iveta Paludnevičiūtė.

„Akceleratoriaus 2“ veikla apima ikiakceleravimo ir akceleravimo programas ir investicijas. Pagal šią rizikos kapitalo priemonę planuojama finansuoti dar 32 startuolius.

Daugiau informacijos apie rizikos kapitalo priemonę „Akceleratorius 2“ galite rasti UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) interneto svetainėje.

Inovacijų skatinimo fondas įsteigtas 2020 m. Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Finansų ministerijos bei INVEGOS iniciatyva ir yra finansuojamas valstybės biudžeto ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšomis.