Zarasuose vyko civilinės saugos stalo pratybos

0
Zarasuose vyko civilinės saugos stalo pratybos
Share

Zarasų rajono savivaldybėje vyko civilinės saugos stalo pratybos „Gyventojų evakavimas dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos“. Pratybose dalyvavo atstovai iš 12-os skirtingų savivaldybių. Pratyboms vadovavo  Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojas Darius Marciuška. Šių pratybų tikslas – įvertinti Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos veiklos teritorijoje esančių savivaldybių pasirengimą vykdyti Valstybiniame gyventojų apsaugos plane branduolinės ar radiologinės avarijos atveju nustatytas civilinės saugos sistemos subjektų funkcijas, gavus pranešimą apie branduolinę ir (ar) radiologinę avariją Astravo atominėje elektrinėje.

Pratybų metu buvo vertinamas  savivaldybės administracijos pasirengimas organizuoti savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro darbą, pasirengimas perspėti ir informuoti gyventojus, savivaldybės teritorijoje esančias valstybės ir savivaldybės institucijas ir įstaigas, kitas įstaigas ir ūkio subjektus, pasirengimas organizuoti evakuotų gyventojų priėmimą, aprūpinimą būtiniausiomis priemonėmis, maitinimo bei kitos būtinosios pagalbos teikimą.

Kiekvienos savivaldybės atstovai pristatė, kaip pasirengta įgyvendinti pratybų tikslą bei uždavinius. atliekant veiksmus pagal pateiktą sąlygą. Pratybose analizuoti veiksmai, atsižvelgiant į galimas situacijas. Pagal pratybų scenarijų Baltarusijos AE skelbiama bendroji avarijos klasė, TATENA praneša, kad radionuklidų išmetimas į aplinką yra neišvengiamas ir numatoma, kad jis gali įvykti artimiausiu metu.

Remiantis galimomis radionuklidų išmetimo iš Baltarusijos AE į aplinką charakteristikomis, radionuklidai kartu su vėju pasiektų Lietuvos teritoriją ir pirmosiomis valandomis galėtų nusėsti Vilniaus ir Švenčionių rajonų teritorijose. Analizuojant tokią situaciją, priimami sprendimai dėl apsaugomųjų veiksmų.

Atsižvelgiant į radionuklidų pernašos prognozes bei radiacinės žvalgybos duomenis, rekomenduojamas laikinasis gyventojų perkėlimas iš užterštų teritorijų į Panevėžio apskrities savivaldybes, Ignalinos r., Zarasų r. ir Visagino savivaldybes.

Šių pratybų metu buvo įvertinta kiekvienos savivaldybės parengtis vykdyti Valstybiniame gyventojų apsaugos plane branduolinės ar radiologinės avarijos atveju nustatytas funkcijas.

Parengta pagal Zarasų rajono savivaldybės informaciją