Vyks mokymai apie žmonių su negalia poreikius ekstremaliųjų situacijų metu

0
Vyks mokymai apie žmonių su negalia poreikius ekstremaliųjų situacijų metu
Share

Birželio 5 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, bendradarbiaudamas su Lietuvos negalios organizacijų forumu, Ugniagesių gelbėtojų mokykloje organizuoja mokymus „Asmenų su negalia poreikiai ekstremaliųjų situacijų metu“. Jų tikslas – paskatinti atsakingų institucijų diskusiją ir veiksmus bendrųjų civilinės saugos programų adaptavimui žmonių su negalia poreikiams šiuo metu turimais resursais bei infrastruktūra.

Mokymuose dalyvaus priešgaisrinių gelbėjimo valdybų civilinės saugos ir valstybinės priešgaisrinės priežiūros specialistai, Ugniagesių gelbėtojų mokyklos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) Civilinės saugos valdybos specialistai, kurie susipažins su skirtingų negalių specifika, kaip elgtis su žmogumi teikiant informaciją, tikslinę pagalbą bei vykdant gelbėjimo darbus, koks artimųjų vaidmuo, būtinos papildomos techninės priemonės ir kita.

Karas Ukrainoje ir nuolatinė geopolitinė įtampa tapo akstinu mūsų valstybei peržiūrėti dešimtmečiais neatnaujintus dokumentus, susijusius su civiline sauga bei ruošti visuomenę, ją nuosekliai informuojant. Ypatingai svarbu, kad programose išskirtos labiausiai pažeidžiamos grupės bei numatomos atskiros priemonės jų pasirengimui ekstremaliosioms situacijoms užtikrinti.

Tačiau, kiek patys civilinės saugos ekspertai ir kitų reagavimo grandžių specialistai yra pasirengę tokių bendruomenių lankymui? Nežinojimas, kaip užmegzti kontaktą su kalbančiu gestų kalba ar neregiu ir visiškas pasimetimas bendraujant su žmonėmis, kurie turi intelekto ar raidos sutrikimų. Tai sukelia sunkumų kasdieniame šių žmonių gyvenime, o ekstremaliosiose situacijose gali turėti negrįžtamų pasekmių ar net kainuoti gyvybę.

Lietuvos negalios organizacijų forumas, po savo skėčiu vienijantis 16 nacionaliniu mastu veikiančių organizacijų, kalba trijų šimtų tūkstančių piliečių – žmonių su negalia, jų artimųjų – vardu.