Vilniuje bus aptariami svarbiausi turizmo sektoriaus iššūkiai

0
Vilniuje bus aptariami svarbiausi turizmo sektoriaus iššūkiai
Share

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė lapkričio 9 d., ketvirtadienį, atidarys 9-ąjį Lietuvos turizmo forumą „Turizmo kelrodis: kur link einame?“, kuriame bus aptariami svarbiausi turizmo sektoriaus klausimai, kuriamas 2030-ųjų Lietuvos turizmo kelrodis ir apdovanoti turizmui nusipelnę asmenys.  

„Nuosekliai dedame visas įmanomas pastangas, siekdami paskatinti turizmo sektoriaus augimą ir padidinti jo galimybes, nes tuo to priklauso mūsų šalies ekonomika ir Lietuvos žinomumas pasaulyje. Praėjusiais metais Lietuvoje keliaujančių mūsų šalies turistų skaičius siekė beveik 4 mln., taip pat skatiname Lietuvoje lankytis ir užsieniečius – dar spalį pasirašėme susitarimą dėl naujų skrydžių organizavimo. Neabejoju, kad dirbdami kartu mes galime dar labiau paskatinti Lietuvos, kaip turizmo krypties, populiarinimą ir šalies įvaizdžio augimą“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė. 

Forume taip pat vyks pirmąkart rengiamos ketverios kūrybinės dirbtuvės, kurių tikslas – iškelti esminius 2030-ųjų Lietuvos turizmo kelrodžio tikslus ir uždavinius bei numatyti konkrečias priemones jiems įgyvendinti. Vakare kūrybinis procesas tęsis rengiamame pirmajame turizmo hakatone, kuriame bus siekiama skatinti šiuolaikinių technologijų taikymą sprendžiant opius turizmo srities klausimus, kviesti turizmo bendruomenę ir startuolius susipažinti, bendradarbiauti ir pasiūlyti inovatyvių būdų kylantiems sunkumams spręsti. 

Pirmąkart istorijoje turizmo renginys, kuriame viešasis ir privatus sektoriai kartu kurs turizmo ateitį, vyks tris dienas – nuo ketvirtadienio ryto iki šeštadienio popietės. Lietuvos turizmo forume dalyvaus tiek Lietuvos, tiek ir užsienio turizmo ekosistemos dalyviai.