Vidaus reikalų viceministrės pareigas pradeda eiti Agneta Ladek

0
Vidaus reikalų viceministrės pareigas pradeda eiti Agneta Ladek
Share

2024-02-01

Vidaus reikalų viceministrės, atsakingos už migracijos politikos klausimus, pareigas nuo vasario 1 d. pradėjo eiti Agneta Ladek, iki šiol dirbusi ministrės Agnės Bilotaitės patarėja tarpinstitucinio bendradarbiavimo klausimais.

Šaliai susidūrus su Baltarusijos režimo organizuotu neteisėtos migracijos antplūdžiu ir pabėgėlių srautų suvaldymo poreikiu, A. Ladek koordinavo institucijų ir NVO bendradarbiavimą, migrantų apgyvendinimo klausimus. Prasidėjus karui Ukrainoje, rūpinosi ukrainiečių priėmimo centrų steigimu bei jų veikla.

„Neteisėtos migracijos krizė suvaldyta, tačiau valstybė turi naujų didelių iššūkių, susijusių su darbo migracija, užsieniečių kontrole ir  nacionalinio saugumo užtikrinimu, taip pat pokyčiais ES migracijos ir prieglobsčio reglamentavime. Šiuo metu svarbi yra ir migracijos politikos gairių peržiūra“, – sako viceministrė A. Ladek.

A. Ladek yra baigusi Tarptautinės vadybos ir verslo administravimo magistro studijas, stažavosi bei dirbo Vokietijoje. Anksčiau dirbo Seimo narių patarėja, dėstytojavo bei konsultavo įmones, vadovavo labdaros ir paramos fondui.

Iki šiol migracijos klausimus kuravęs ir už regioninę politiką atsakingas vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius prioritetinį dėmesį skirs regioninės politikos ir regionų stiprinimui.

Pasak viceministro A. Abramavičiaus, regioninę politiką būtina adaptuoti laikmečio iššūkiams, ypatingo dėmesio reikalauja ir 2022–2030 m. Regionų plėtros programos vykdymas, siekiant užtikrinti 100 proc. pažangos lėšų suplanavimą regionų plėtros planuose. Taip pat šiuo metu  rengiamos svarbios Regioninės plėtros įstatymo pataisos bei pasiūlymai ESir Lietuvos Sanglaudos politikos po 2027 m. koncepcijai.