Vidaus reikalų viceministras lankosi Lenkijoje

0
Vidaus reikalų viceministras lankosi Lenkijoje
Share

2024-03-21

Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius susitiko su Lenkijos vidaus reikalų ir administracijos ministerijos valstybės sekretoriumi Maciej Duszczyk.

Susitikimo metu aptartos migracijos politikos aktualijos, sankcijų ir ribojimų Rusijos ir Baltarusijos piliečiams taikymas, Ukrainos piliečių Lietuvoje ir Lenkijoje priėmimas, neteisėta migracija, taip pat šalių bendradarbiavimas dėl Lenkijos ūkininkų protesto Lietuvos pasienyje bei kiti aktualūs regiono saugumo klausimai.

„Bendradarbiaujame visais lygiais, atsakingos institucijos aktyviai keičiasi informacija, deriname veiksmus, siekdami užkirsi kelią migracijos, kaip įrankio, naudojimui prieš mūsų valstybes. Dirbdami koordinuotai galime laiku priimti tinkamiausius sprendimus ir užtikrinti saugumą regione“, – sako vidaus reikalų ministras Arnoldas Abramavičius.

Vizito metu buvo aptartos priemonės, skirtos apsaugoti ES išorės sieną ir užkirsti kelią neteisėtam judėjimui esant instrumentalizuotai migracijai.

A. Abramavičius pažymėjo ES ir Šengeno erdvės šalių, turinčių išorės sieną su Rusija ir Baltarusija, bendradarbiavimo svarbą. Tokio formato susitikimas, į jį pakvietus ir Ukrainos vidaus reikalų ministrą, vyko Vilniuje 2023 m. spalio 27 d. Aptarę aktualius saugumo iššūkius vidaus reikalų ministrai tuomet susitarė tęsti politines konsultacijas bei koordinuoti regioninius sprendimus, reaguojant į priešiškų režimų veiksmus prie išorinių Šengeno sienų.

Šių metų gegužę Latvijoje planuojama surengti antrąjį šio formato susitikimą.