Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė susitiko su Kauno rajono pareigūnais ir moksleiviais

0
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė susitiko su Kauno rajono pareigūnais ir moksleiviais
Share

2024-05-29

Tęsdama vizitus po Lietuvos regionus, gegužės 28 d. vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė lankėsi Kauno rajone. Susitikimuose su vietos valdžios atstovais, statutinių tarnybų pareigūnais ir bendruomene ji daugiausia dėmesio skyrė rajono saugumo situacijai, taip pat civilinei saugai ir pasirengimui ekstremaliosioms situacijoms. 

Ministrė A. Bilotaitė pristatė VRM parengtos Civilinės saugos stiprinimo ir plėtros programos prioritetus, aptarė priedangų tinklo plėtrą, kuri Kauno rajone vyksta sparčiu tempu. Jau dabar savivaldybė yra viršijusi nustatytą normą – pažymėtose priedangose pasislėpti galėtų beveik 50 proc. rajono gyventojų.

 „Norisi pasidžiaugti ir glaudžiu savivaldybės bendradarbiavimu su centrinės valdžios institucijomis, vykdomos švietimo akcijos, tobulinama gyventojų perspėjimo sistema – visa tai daroma dėl didesnio gyventojų saugumo, – sakė A. Bilotaitė. – Siekdami kuo geresnio mūsų žmonių pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms dirbame su visomis visuomenės grupėmis, nevyriausybinėmis organizacijomis. Pradėdama civilinės saugos pamoką Garliavos Juozo Lukšos gimnazijoje pajaučiau, kad moksleiviai tikrai nemažai sukaupę žinių, kurios padėtų ištikus ekstremaliajai situacijai.“

Pasak ministrės, kuriant iš esmės naują civilinės saugos sistemą ir rengiant visuomenę yra numatyta aplankyti visas šalies mokyklas.