Ugniagesių gelbėtojų pergalė – Lietuvai

0
Ugniagesių gelbėtojų pergalė – Lietuvai
Share

Šiandien iš JAV vykusio Pasaulio stipriausiojo ugniagesio čempionato į namus, komandinėje estafetėje iškovoję aukso medalius ir skynę kitose rungtyse pergalę po pergalės, sugrįžo Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai. Juos pasveikino ir jiems padėkojo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departameto direktorius Saulius Greičius ir kiti pareigūnai. Padėkos žodžius perdavė ir vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Su džiaugsmu juos pasitiko žmonos ir seserys, gerai žinančios šių pergalių kainą. Jos sakė, kad iš jų vyrų ir brolių galima semtis stiprybės ir mokėjimo siekti tikslo. Nekantraudamos savo tėčių tą vakarą laukė Kamilė ir Nikolė.

Kelios dešimtys minučių Oro uosto susitikimų salėje, padėkų žodžiai, daugybė klausimų ir santūrūs sportininkų atsakymai. „Jei praėjusiais metais amerikiečiams finale nusileidome, tai šiemet mums geri metai išpuolė, atsirevanšavome. Pagrindiniai mūsų varžovai ir buvo amerikiečiai. Ne, jie jau neklausdavo, iš kur mes ir kas tokie. Mus jie gerai žino“, – pasakojo Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-osios komandos viršininkas Andrius Ašmontas.

Paprasta nebuvo. Ypač atrankos pradžioje. „Ir virtom, ir griuvom, ir šalmai krito“, – šypsodamiesi porino čempionai, su dėkingumu prisimindami Amerikos lietuvių parodytą dėmesį. Tas didelis palaikymas Lietuvos ugniagesius irgi įkvėpė. Gera buvo matyti, kad į čempionatą rungčių stebėti atvyko tiek daug Amerikos lietuvių. Ne vienas jų seniai išvykęs iš Lietuvos, kiti lietuviškai kalbėdami jau rinkte rinko žodžius.

Pergalė iškovota. Lietuvos ugniagesiai įrodė, kad jie yra stipriausi pasaulyje. O kas toliau? Penktadienį ne vieno laukia budėjimas. Teks skubėti gesinti gaisrų ar atlikti gelbėjimo darbų. Tiesa, kovotojų dvasios čempionai nepraranda. „Laimėti yra viena, bet apginti šį vardą – kas kita. Kartelė užkelta. Rengsimės kitam čempionatui“, – sako komandos vadovas A. Ašmontas.

Čempionai neslepia: treniruotis teko daug. Šmaikštaudami patikina, kad treniravosi po 20 metų. Visi vieningai patvirtina, kad į šio sporto rungtis gražu pažiurėti, bet jam reikia ir daug sveikatos. Ant iškovotų čempionų medalių, šalių vėliavomis padabinta juostelė. Nors medalis lengvas, bet nugalėtojai žino, kiek dėl šios pergalės buvo išlieta prakaito ir atiduota jėgų. Ne veltui. Vardan Lietuvos.