Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantai pasiryžę tobulėti ir įveikti visus išbandymus

0
Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantai pasiryžę tobulėti ir įveikti visus išbandymus
Share

Ugniagesio gelbėtojo profesiją renkasi atsakingi, nestokojantys ištvermės ir ryžto jaunuoliai. Tarp jų ir šiuo metu Ugniagesių gelbėtojų mokykloje besimokantys Armandas Blaževičius ir Tomas Bačiulis. Jie  ne tik uoliai mokosi, bet ir profesionaliai sportuoja ir garsina mokyklos vardą Lietuvoje ir Europoje.

A. Blaževičius yra pasirinkęs rankų lenkimo sportą. Šioje sporto šakoje jis yra pasiekęs nemažų laimėjimų: rankų lenkimo Lietuvos čempionas (iki 18 metų), tarp suaugusiųjų – Lietuvos vicečempionas, Europos čempionato prizininkas ir  penktosios vietos pasaulio čempionate laimėtojas.

O T. Bačiulis – pasaulio čempionas svarsčių kilnojimo mėgėjų grupėje, pernai gruodį Rėzeknėje (Latvija) vykusiame pasaulio svarsčių kilnojimo čempionate jaunimo (iki 23 metų) varžybose jis tapo vienos rungties nugalėtoju.

Armandas ir Tomas tapti ugniagesiais gelbėtojais svajojo dar mokykloje. Tomas į šias studijas atėjo jau baigęs profesinę mokyklą ir įgijęs automechaniko specialybę, Armandas – po vidurinės. Kaip jiems sekasi studijos, ar nenusivylė savo pasirinkimu?

Abu kursantai tvirtina, kad, būtent sportas ir fizinis pasirengimas iš dalies ir lėmė šį profesinį pasirinkimą. Juk ir ugniagesiams, kaip ir sportininkams, reikia užsispyrimo, valios, ryžto. Tačiau ne visi sportininkai tampa ugniagesiais gelbėtojais.

„Man patinka ekstremalios situacijos, operatyvumas, nemėgstu monotoniško darbo, be to, visada malonu padėti žmonėms“, – sako A. Blaževičius. Jis tvirtina, kad gyvenimas jį jau patikrino – ne kartą įsitikino, kad sudėtingose situacijose geba suvaldyti stresą ir turi atsakomybės jausmą.

Nors kursantai įveikė dar neilgą studijų kelio atkarpą, bet mokslams Ugniagesių gelbėtojų mokykloje negaili gerų žodžių. „Studijos labai įdomios, intensyvios, daug praktikos, nė viena diena nepraeina veltui“, – sako A. Blaževičius.

Beje, T. Bačiuliui labiausiai patinka praktinės užduotys, pavyzdžiui, ugnies gesinimas specialiame konteineryje. „Gesinome su kvėpavimo aparatais, labai tikroviškai viskas buvo“, – teigia jis.  

Kursantai A. Blaževičius ir T. Bačiulis nekantriai laukia dienos, kai mokykloje įgytas žinias galės pritaikyti komandose. „Esu užsidegęs noru kuo daugiau mokytis, kad būtų kuo daugiau iškvietimų, kad įgyčiau daugiau praktikos ir patirties“, – sako A. Blaževičius. Jam antrina ir  Tomas: „Labai laukiu  pirmojo iškvietimo, žinau, kad bus įdomu. Noriu nuolat mokytis ir tobulėti“.

Jiems tikrai pavyks įveikti visus iššūkius ir tapti ugniagesių bendruomenės dalimi!