Tik turėdamas puikius pagalbininkus gali įveikti bet kokius iššūkius

0
Tik turėdamas puikius pagalbininkus gali įveikti bet kokius iššūkius
Share

2024-02-28

„Svarbiausia, ką Dievas atsiunčia į pagalbą, kokį turi kolektyvą, – po 41 metų atsisveikindamas su tarnyba sakė Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-iosios komandos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas Mečislovas Jurys. – Tik turėdamas puikius pagalbininkus gali įveikti bet kokius iššūkius.“

Išlydėti ilgametį darbuotoją į Šiaulių PGV 3-iąją komandą susirinko šios valdybos ir komandų pareigūnai ir darbuotojai. Padėkoti M. Juriui atvyko ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kanapickas. Už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą jis M. Juriui įteikė departamento direktoriaus įsakymu skirtą apdovanojimą – valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklą II laipsnio kryžių ,,Artimui pagalbon“.

 „Dirbau su nuostabiais žmonėmis. Prieš dvejus metus pasienyje statėme koncertiną. Ugniagesiams nereikėjo nei sakyti, nei aiškinti, ką daryti, visi ėjo ir dirbo neraginami iki vakaro. Ir gaisruose taip pat. Net turėjome tokį posakį: „Nuėjo per gaisrą kaip šernai per lauką.“ Mūsų darbas kasdien kitoks: vienas skambutis ir turi greitai priimti sprendimą. Šiandien nieko nesigailiu. Visą savo dūšią atidaviau darbui, sutikau daug gerų žmonių. Visas situacijas stengiausi išspręsti žmonių labui. Žinoma, buvau ir reiklus. Juk kai nuvažiuoji į incidentą, ir žmonės, ir technika turi dirbti nepriekaištingai“, – pasakoja M. Jurys.

„Išeidamas iš tarnybos, noriu palinkėti ne tik savo kolektyvui, bet ir visiems Lietuvos ugniagesiams sėkmės, santarvės ir sveikatos, nesipykti, gerbti vienas kitą ir padėti vienas kitam. Juk kartu lengviau išspręsti visas problemas“, – sakė M. Jurys.

M. Juriui gerų žodžių negailėjo ir Šiaulių PGV viršininkas Kęstutis Bautronis: „Tai nuostabus žmogus ir puikus pareigūnas, kuris puikiai sutardavo su žmonėmis ir savo ilgametę patirtį yra perdavęs daugybei darbuotojų. Jis buvo ir geras gaisrų gesinimo vadovas, ir geras specialistas. Mečislovas Jurys yra ir vienas iš 3-iosios komandos įkūrėjų. Ši komanda įkurta nepriklausomybės laikais ir iš pradžių buvo skirta aptarnauti Zoknių aerodromą. Dabar tai viena didžiausių komandų, kurioje dirba daug žmonių, yra daug gaisrinės ir gelbėjimo technikos. Be to, Mečislovas buvo atsakingas ir už valstybės rezervą“.

M. Jurį  jis apibūdino kaip didelį Tėvynės patriotą: „Viską jis darė atsakingai. Jis visais rūpinosi, buvo griežtas, bet teisingas vadovas. Padėdavo nuo dūšios žmogui. Jei reikėdavo, laisvalaikiu pats ir gaisrinės stogą remontavo, ir mūrijo, ir žolę pjaudavo.“ 

Nėra paprasta atsisveikinti ir užverti gaisrinės duris, bet už jų – besitęsiantis gyvenimas. Tegul jame nestigs džiugių akimirkų, bendravimo,  susitikimų ir gerų darbų!