Tarptautinėje konferencijoje „Dviračių Lietuva“ šią savaitę Susisiekimo ministerija pristatys dviračių transporto situaciją ir plėtros šalyje galimybes

0
Tarptautinėje konferencijoje „Dviračių Lietuva“ šią savaitę Susisiekimo ministerija pristatys dviračių transporto situaciją ir plėtros šalyje galimybes
Share

2024-05-14

Susisiekimo ministerija šią savaitę, gegužės 15 ir 16 d., kartu su Lietuvos dviratininkų bendrija ir Europos dviratininkų federacija organizuoja antrąją kasmetinę konferenciją „Dviračių Lietuva 2024“. Renginio metu bus analizuojama Lietuvos dviračių transporto situacija ir pristatytos strateginės plėtros gairės, o partneriai kviečiami pasirašyti memorandumą.

Konferenciją „Dviračių Lietuva 2024“ trečiadienį M. Skuodis atidarys kartu su Europos dviratininkų federacijos prezidentu Henk Swarttouw ir Nyderlandų dviračių federacijos atstovu Mark Wagenbuur. Konferencijos atidarymo dieną taip pat vyks pranešėjų diskusija „Dviratis mieste: smagi pramoga ar patogi, greita ir saugi keliavimo alternatyva?“, kurioje situaciją Lietuvoje aptars institucijų, organizacijų ir verslo atstovai.

„Toks metinis renginys reikalingas pirmiausia dėl to, kad vienoje vietoje susitiktų ir tartųsi visos suinteresuotos šalys – valstybės institucijos, savivalda, nevyriausybinės organizacijos, verslo, sporto atstovai. Šiemet jau turime pirmuosius vaisius – bendrą viziją, kuria kryptimi visi kartu sistemingai judėsime link geresnės dviračių infrastruktūros ir šios rūšies transporto padėties apskritai“, – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Antrąją konferencijos dieną, ketvirtadienį, dalyviai išbandys Vilniaus miesto dviračių takus ir savo patirtis aptars bei su padėtimi kituose šalies miestuose palygins darbo grupėse.

Renginyje planuojama pasirašyti ir memorandumą, kurio tikslas – atsakingų institucijų, organizacijų ir kitų suinteresuotų subjektų bendri veiksmai, skirti dviračių transportui Lietuvoje skatinti.Prieš konferenciją valią prisidėti prie memorandumo pasirašymo buvo išreiškusios 4 ministerijos ir joms pavaldžios institucijos, 28 savivaldybės, taip pat nevyriausybinės organizacijos ir verslo atstovai.

Dviračių transporto plėtra ir skatinimas – vienas iš Susisiekimo ministerijos prioritetų. Iki 2021 m. nebuvo duomenų, kiek Lietuvoje dviračiams tinkamos infrastruktūros apskritai esama. Susisteminusi šiuos duomenis, Susisiekimo ministerija 2022 m. visuomenei pristatė nacionalinį dviračių takų žemėlapį ir plėtros viziją iki 2035 m.

2021–2023 m. į infrastruktūros vystymą Lietuvoje jau buvo investuota apie 50 mln. Eur ir nutiesta 360 km naujų takų šalia valstybinės ir vietinės reikšmės kelių.