Susitikime aptarti priedangų parinkimo ir ženklinimo klausimai

0
Susitikime aptarti  priedangų parinkimo ir ženklinimo klausimai
Share

Gegužės 23 d. nuotoliniu būdu buvo surengtas Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus darbuotojų ir Vilniaus bei Alytaus apskričių savivaldybių civilinės saugos specialistų ir priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų vadovų susitikimas civilinės saugos klausimais. Jo metu buvo kalbėta, kad būtina suaktyvinti priedangų parinkimo ir ženklinimo darbus.

Susitikime buvo išklausyti savivaldybių atstovų pasiūlymai parenkant bei ženklinant priedangas gyventojams. Savivaldybių atstovai papasakojo, kaip bendradarbiaujama su bažnyčiomis, įstaigomis, kurių steigėjai yra valstybės institucijos, ir verslo subjektais, kurie informuojami apie jų patalpų galimą įtraukimą į priedangų sąrašus ir prisidėjimą prie visuomenės saugumo.

Šiuo metu Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos veiklos teritorijoje esančių savivaldybių parinktos priedangos talpintų daugiau kaip 30 proc. šių savivaldybių gyventojų. Siekiama šį skaičių padidinti iki 50 proc. Norintiems sužinoti, kur yra artimiausia priedanga, rekomenduojama apsilankyti Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms interneto svetainėje www.lt72.lt ir pasižiūrėti priedangų žemėlapį. Čia taip pat galima rasti patarimų, kaip savo būsto rūsyje įsirengti saugią patalpą.

Susitikimo metu taip pat kalbėta apie vykdomą prevencinę veiklą. Nuo šių metų vasario Civilinės saugos skyriaus darbuotojai Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos veiklos teritorijoje aplankė apie 6 tūkstančius 9-12 klasių moksleivių bendrojo lavinimo mokyklose ir paaiškino jiems, kaip pasirengti ekstremaliosioms situacijoms, bei pademonstravo išvykimo krepšį.