Su Sakartvelu stiprinamas bendradarbiavimas priešgaisrinės saugos srityje

0
Su Sakartvelu stiprinamas bendradarbiavimas priešgaisrinės saugos srityje
Share

Rugsėjo 10-14 d. Lietuvos delegacija, vadovaujama Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojo Giedriaus Sakalinsko, su  oficialiu vizitu lankėsi Sakartvele. Juo buvo siekiama stiprinti dviejų šalių bendradarbiavimą civilinės saugos ir priešgaisrinės apsaugos srityse, vykdant projektą Nr. 2022-K-051 „Bendradarbiavimas priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų srityje siekiant geresnio šalių kandidačių pasirengimo. Safety First!“.

Šis projektas finansuojamas Vystomojo bendradarbiavimo lėšomis. Delegacija dalyvavo susitikimuose su Sakartvelo atstovais, tarp jų ir susitikime su Sakartvelo ekstremaliųjų situacijų valdymo tarnybos pirmuoju pavaduotoju Roin Varshanidze ir kitais  pareigūnais.

Delegacija susipažino su Sakartvelo ekstremaliųjų situacijų valdymo tarnyba (EMS), ugniagesių rengimo sistema, lankėsi  gaisrinėse komandose ir 112 pagalbos centre.

„Džiaugiamės galimybe toliau stiprinti šiuos dvišalius ryšius ir plėtoti bendradarbiavimo projektus. „Safety First“ projektas padės užmegzti gilesnius ryšius ir padės pagrindą ateities bendradarbiavimui“, – sakė G. Sakalinskas. Vizito metu taip pat buvo aptartos galimos abipusės mokymų ir seminarų programos, kurios padėtų tobulinti ir modernizuoti abiejų šalių civilinės saugos sistemas. Lietuvos delegacija pakvietė Sakartvelo atstovus aplankyti Lietuvą ir susipažinti su mūsų šalies vykdomomis priešgaisrinės ir civilinės saugos iniciatyvomis.