Startavo projektas „ES investicijos Jūsų mieste“

0
Startavo projektas „ES investicijos Jūsų mieste“
Share

Finansų ministerija su „Inovacijų agentūra“ ir informaciniais partneriais organizuoja projektą „ES investicijos Jūsų mieste“. Pagrindinė šio projekto idėja – priminti žmonėms apsidairyti ir pamatyti, kaip jų miestas išgražėjo Europos Sąjungos (ES) investicijų dėka. Šią savaitę renginiai vyko Alytuje ir Molėtuose.

Investavimo galimybes Alytaus apskrityje ES investicijų 2021-2027 m. periode pristatė Finansų ministerijos Investicijų departamento vyresnysis patarėjas Paulius Baniūnas bei „Inovacijų agentūros“ atstovai.

„ES investicijų poveikis yra itin reikšmingas, kadangi nuolat ne tik investuojame lėšas, bet ir įgyvendiname efektyvinančias ir sistemą optimizuojančias struktūrines reformas. Lietuvoje istoriškai ES investicijų srautas sudaro apie 1 mlrd. eurų per metus įsibėgėjus finansavimo laikotarpiui. Šiuo metu naujojo laikotarpio investicijos įsibėgėjo, todėl norėčiau pakviesti verslą investuoti į žaliąsias technologijas, skaitmeninimą, inovacijas ir pasinaudoti  ilgalaikę paklausą, konkurencingumą bei tvarumą užtikrinančiomis investicijomis“, – sakė P. Baniūnas.

Per 2022 m. ir šiuos metus suplanuota paskelbti ES investicijų 2021-2027 m. periodo ir „Naujos kartos Lietuva“ plano kvietimų už 4,7 mlrd. eurų. Tiesiogiai verslo plėtrai iš „Naujos kartos Lietuva“ plano ir 2021-2027 m. ES fondų investicijų programos suplanuota per 1,1 mlrd. eurų.

Taip pat tiek Alytuje, tiek Molėtuose vyko interaktyvūs mobilūs renginiai visame mieste – informaciniai galvosūkiai gyventojams, protmūšis švietimo įstaigose bei geriausių regiono sėkmės istorijų filmavimai.

„ES investicijos Jūsų mieste“ renginiai aplankys ne mažiau kaip 14 Lietuvos miestų ir miestelių. Renginiai iš dalies finansuojami Europos socialinio fondo lėšomis.

Daugiau informacijos apie ES investicijų kvietimus rasite čia