Šiauliuose atidarytas Baltijos šalių stipriausio ugniagesio gelbėtojo čempionatas

0
Šiauliuose atidarytas Baltijos šalių stipriausio ugniagesio gelbėtojo čempionatas
Share

2024-06-07

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė Šiauliuose atidarė Baltijos šalių stipriausio ugniagesio gelbėtojo čempionatą, kuris birželio 7-8 d. vyks Talkšos ežero pakrantėje. Čempionatas yra birželio 8 d. Šiauliuose rengiamos Olimpinės dienos dalis.

„Šiandien ypatinga diena, kuri skirta sportui. Yra kuo didžiuotis. Mūsų pareigūnai turi ne tik didžiausią visuomenės pasitikėjimą, bet ir fizinę parengtį, tvirtą valią, todėl galime jaustis saugūs“, – sveikindama sportininkus sakė ministrė A. Bilotaitė.

Baltijos šalių stipriausio ugniagesio gelbėtojo čempionate dalyvaus Lietuvos, Latvijos ir Estijos priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų pareigūnai. Šio čempionato tikslas – gerinti priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų pareigūnų profesinius, praktinius įgūdžius, fizinį pasirengimą ir stiprinti bendradarbiavimą.

Čempionate su apie 15 kilogramų sveriančia ekipuote ir kvėpavimo aparatais dalyvaujantiems ugniagesiams gelbėtojams reikės užnešti 20 kilogramų sveriantį žarnų ryšulį į ketvirtą pastato aukštą, ketvirtajame pastato aukšte, rankomis tempiant virvę į viršų, užtraukti tokį žarnų ryšulį, nusileidus laiptais žemyn lipti ant hidraulinio kalimo įrenginio, kūju nukalti hidraulinį prietaisą, nutempti gaisrinę žarną apie 25 metrus ir, leidžiant vandenį, jo čiurkšle numušti taikinį, apie 30 m tempti 80 kilogramų sveriantį tariamąjį nukentėjusįjį.

Čempionate bus siekiama nustatyti stipriausius šalies ugniagesius gelbėtojus, kurie pateks į Lietuvos rinktinę (5 stipriausius vyrus, vieną moterį ir vieną vyrą daugiau kaip 40 metų amžiaus kategorijoje). Taip pat jo metu paaiškės stipriausi Baltijos šalių ugniagesiai gelbėtojai. Apdovanojami bus ir stipriausi kiekvienos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai gelbėtojai bei valdybų komandos.

Birželio 7 d. vyks individualioji rungtis ir komandinės estafetės rungties atranka. Birželio 8-ąją – dvejetų rungtis ir komandinės estafetės rungties finalai, apdovanojimų ceremonija.