Savaitgalį viename iš gaisrų žuvo žmogus, vandens telkiniuose nuskendo 5 žmonės, 2 buvo išgelbėti

0
Savaitgalį viename iš gaisrų žuvo žmogus, vandens telkiniuose nuskendo 5 žmonės, 2 buvo išgelbėti
Share

Per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 131 gaisro ir atliko 108 gelbėjimo darbus. Gaisrų metu 1 žmogus žuvo, 2 buvo traumuoti. Šeštadienio naktį, 3.20 val., buvo pranešta apie gaisrą gyvenamajame name Vilkaviškio rajone, Šeimenos seniūnijoje, Mažųjų Būdežerių kaime. Atvykus ugniagesiams, atvira liepsna degė namo vidus. Iš jo ugniagesiai išnešė vyrą ir perdavė greitosios pagalbos medikams, kurie jį gaivino. Deja, po kurio laiko konstatuota vyro mirtis. Gaisro metu išdegė du kambariai, ugniagesiai iš namo išnešė 2 dujų balionus. Autonominis dūmų detektorius name buvo.

Šeštadienį, 17.35 val., buvo gautas pranešimas, kad Šilutėje, Šyšos upėje, atvira liepsna dega jachta. Laivu plaukė 2 suaugusieji ir 3 vaikai. Vieną vaiką dėl nudegimų ir moterį dėl sužalojimų greitosios pagalbos medikai nuvežė į ligoninę. Gaisro metu plastikinis 8 m ilgio laivas sudegė. Iš jo į Šyšos upę išsiliejo degalai. Ugniagesiai pastatė bonines užtvaras teršalams stabdyti.

Sekmadienio naktį, 2.12 val., gaisras kilo sodo namelyje Kėdainiuose, Sodininkų gatvėje. Atvykus ugniagesiams, gaisrą buvo užgesinę žmonės – kambaryje degė antklodė. Gaisro metu apdegė moteris, vieną vyrą ištiko priepuolis, o kitas susipjaustė koją. Visi trys buvo perduoti greitosios pagalbos medikams.

Penktadienį, apie 6 val. ryto, Panevėžyje, S. Daukanto gatvėje, degė du sujungti namai. Gaisro metu sudegė abiejų namų stogai ir išdegė vieno namo vidus.

10.27 val. Pagėgių savivaldybėje, Vilkyškių seniūnijoje, Lindikų kaime, degė 240 šieno rulonų, sukrautų į kūgį. Gesinant gaisrą į pagalbą buvo pasitelkti 3 ūkininko ir gyventojų krautuvai ir traktorius. Gaisro metu apdegė visi šieno rulonai.

13.18 val. gautas pranešimas, kad Jonavos rajone, Ruklos miestelyje, Gaižiūnų poligone dega miško paklotė. Gaisro metu buvo užgesinta apie 80 arų paklotės. Baigiamuosius darbus atliko miškininkai ir kariai.

16.22 val. pranešta, kad miško paklotė dega Birštono savivaldybėje, Šilėnų kaime. Gaisro metu išdegė  apie 3 ha durpingos miško paklotės.

22.35 val. Panevėžio rajone, Velžio seniūnijoje, Liūdynės kaime, atvirojoje teritorijoje smilko sukrautas biokuras. Gaisro metu buvo perpilta vandeniu ir perkrauta 50 m ilgio, 10 m pločio ir 5 m aukščio biokuro krūva.

Šeštadienį, 16.43 val., Vilniuje, V. Druskio gatvėje, iš 9 aukštų daugiabučio namo buto lango trečiajame aukšte veržėsi dūmai, virtuvėje degė mikrobangų krosnelė. Gaisro metu apdegė virtuvė, apsilydė langas, aprūko visas butas. Dūmų detektoriaus bute nebuvo.

Apie 13 val. Jonavos rajone, Ruklos miestelyje, Gaižiūnų poligone, degė miško paklotė ir kelmai. Gaisro metu išdegė apie 1 ha miško paklotės.

Sekmadienį, apie 8 val., Varėnoje, Rudnios gatvėje, degė miškas ir miško paklotė. Gaisro metu išdegė 2,2 ha miško ir miško paklotės.

10 val. Anykščių rajone, Kurklių seniūnijoje, Kurklių II kaime, laukuose degė apie 360 šiaudų ritinių stirta. Įtariamas padegimas.

12 val. Raseinių rajone, Stonų kaime, atvira liepsna degė medžio apdirbimo įmonės angaras. Džiovykloje buvo džiovinama 65 kub. m beržo lentų. Gaisro metu sudegė dalis stogo, stalių įranga ir įrenginiai.

Per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai gelbėtojai atliko 8 gelbėjimo darbus vandenyje. Jų metu jie ištraukė 5 skenduolius ir išgelbėjo 2 gyventojus. Iš vandens telkinių ištraukti 2 automobiliai.

Penktadienį, 15.55 val., buvo gautas pranešimas, kad Telšių rajone, Gadūnavo seniūnijoje, Pagermančio kaime, Germanto ežere skęsta vyras. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, vyras buvo įsikibęs į irklentę, plūduriavo viduryje ežero. Ugniagesiai gelbėtojai nuleido gelbėjimo valtį į vandenį, nuplaukė iki kitos valties, kurios savininkas jau buvo įsikėlęs plūduriavusį vyrą. Žmogus perkeltas į gelbėjimo valtį, nugabentas į krantą, perduotas medikams.

Šeštadienį, 08.08 val., gautas pranešimas, kad Šiauliuose, Talkšos ežere, nuskendo vyras. Atvykę ugniagesiai gelbėtojai 25 m nuo kranto, 5-6 m gylyje rado nuskendusį žmogų. Panaudojus gelbėjimo valtį ir narų įrangą nuskendęs žmogus ištrauktas, parplukdytas į krantą.

16.52 val. gautas pranešimas, kad Skuode, Tvenkinio gatvėje esančiame Skuodo tvenkinyje nuskendo žmogus. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, apie 6 m nuo kranto, 2 m gylyje rastas vyro kūnas. Jis ištrauktas į krantą ir perduotas medikams. Deja, jie konstatavo vyro mirtį.

16.13 val. gautas pranešimas, kad Kauno rajone, Ringaudų seniūnijoje, Virbališkių kaime, Gaižėnų tvenkinyje skęsta žmogus. Iki ugniagesių gelbėtojų atvykimo žmogus jau buvo ištrauktas į krantą. Ugniagesiai padėjo jį nunešti į greitosios pagalbos medikų automobilį. Nukentėjusįjį medikai išvežė į gydymo įstaigą.

17.30 val. gautas pranešimas, kad Lazdijų rajone, Seirijų miestelyje, Ežerėlio gatvėje, kieme stovėjęs automobilis „Hyundai Accent“ įvažiavo į tvenkinį. Atvykę ugniagesiai, naudodami tempimo lyną, automobilį ištraukė.

21.47 val. gautas pranešimas, kad Švenčionių rajone, Pabradės seniūnijoje, Meškerinės kaime, automobilis įvažiavo į tvenkinį. Atvykus ugniagesiams, automobilis „Honda Civic“ buvo apie 3 m nuo kranto po vandeniu. Iš automobilio ištrauktas vairuotojas, kuriam medikai konstatavo mirtį. Iš tvenkinio ištrauktas automobilis.

Sekmadienį, 13.58 val., Širvintų rajone, Žemųjų Viesų kaime, iš Širvintos upės ištrauktas vyro kūnas.

20.26 val. ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į Birštono savivaldybę, Būdų kaimą. Iš tvenkinio buvo ištrauktas vyras. Iki atvykstant greitosios pagalbos medikams, ugniagesiai jį gaivino, tačiau medikai konstatavo vyro mirtį.