Savaitgalį ugnis niokojo ūkinius pastatus ir automobilius

0
Savaitgalį ugnis niokojo ūkinius pastatus ir automobilius
Share

Per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 72 gaisrų ir atliko 99 gelbėjimo darbus.

Penktadienį, 13.12 val., gautas pranešimas, kad Kalvarijos seniūnijoje, Trakėnų kaime, dega apie 60 arų javų plotas, o už 50 m stovi namas. Iki atvykus ugniagesiams gelbėtojams gyventojai jau buvo užgesinę degantį javų plotą. Gaisro metu apdegė apie 10 arų javų.

16.07 val. Klaipėdos rajone, Sendvario seniūnijoje, Glaudėnų kaime, automobilių aikštelėje šakinis krautuvas „Linde“ kliudė ir nuvertė elektros stulpą su aukštos įtampos laidais. Nuo laidų užsidegė ant žemės stovintys automobiliai „Ford Edge“ ir Mercedes Benz „ML 350“. Gaisrą iki atvykstant ugniagesiams milteliniais gesintuvais užgesino patys darbuotojai. Jo metu apdegė abu automobiliai, nuverstas stulpas su laidais nukrito ant dviejų automobilinių tralų. Vienas iš tralų tuo metu buvo kraunamas, vairuotojas, šokdamas nuo tralo, susilaužė koją. Medikai išvežė nukentėjusįjį į ligoninę.

16.28 val. gautas pranešimas, kad Marijampolėje, Sasnavos gatvėje, dega fabriko stogas. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, iš angaro stogo veržėsi dūmai. Nuardžius stogo dangą paaiškėjo, kad dega stogo šiltinamoji medžiaga. Gaisro metu buvo nuardyta 300 kv. m skardinės stogo dangos.

Šeštadienį, 03.24 val., Vilniuje, Motorų gatvėje, atvira liepsna degė krovininio automobilio puspriekabė „Krone“. Gaisro metu apdegė tentas, ratai ir važiuoklė.

08.21 val. Klaipėdos rajone, Kretingalės seniūnijoje, Skudžių kaime, gyvenamojo namo rūsyje degė šaldytuvas. Gaisro metu sudegė šaldytuvas bei patalpoje buvę baldai ir daiktai, apdegė sienos ir lubos.

Šeštadienį net keturi gaisrai kilo ūkiniuose pastatuose. Apie 9 val. Alytaus rajone, Kriokialaukio miestelyje, degė mūrinis ūkinis pastatas. Gaisro metu sudegė ir pastatas, šalia stovėjęs lengvasis automobilis „Volkswagen Passat“.

10.43 val. ūkinis pastatas degė Lazdijų rajone, Seirijų seniūnijoje, Vainiūnų kaime. Gaisro metu sudegė pastatas, viduje buvę namų apyvokos daiktai, lengvasis automobilis „Audi 80“, stovėjęs šalia ir apie 1,5 kub. m malkų.

10.58 val. Jurbarko rajone, Eržvilko miestelyje, atvira liepsna degė ūkinio pastato stogas. Gaisro metu sudegė 40 kv. m stogo ir jo medinės konstrukcijos.

11.03 val. pranešta, kad  ūkinis pastatas dega Šalčininkų rajone, Poškonių seniūnijoje, Stakų kaime. Atvykus ugniagesiams, medinis pastatas buvo beveik sudegęs. Gaisro metu taip pat sudegė apie 3 t šieno ir apie 3 kub. m malkų.

13 val. Ukmergės rajone, Deltuvos seniūnijoje, Jurginų kaime, degė medinis gyvenamasis namas –  atvira liepsna „šeimininkavo“ namo viduje. Gaisro metu išdegė kambarys, sudegė jame buvę namų apyvokos daiktai, sudegė ir buvo nuardytas namo perdanga.

Sekmadienį. 15.05 val., gaisras kilo ūkiniame pastate Trakų rajone, Aukštadvario seniūnijoje, Bijūnų kaime. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, medinis pastatas degė atvira liepsna.  Gaisro metu sudegė pastatas, apdegė ir vandeniu buvo sulieta apie 20 t šieno ir apie 150 kub. m malkų. Ugniagesiai išsaugojo kitą ūkinį pastatą, traktorių ir kombainą.

16.20 val. Utenos rajone, Vyžuonų seniūnijoje, Mieleikių kaime, atvira liepsna talžė du ūkinius pastatus. Gaisro metu vienas medinis ūkinis pastatas sudegė ir sugriuvo, kitas šalia degančiojo buvęs ūkinis pastatas taip pat nukentėjo: apdegė jo medinės konstrukcijos, buvo nuardyta 20 kv. m sienos, sudegė namų apyvokos daiktai.

23.42 val. Mažeikių rajone, Reivyčių kaime, atvira liepsna degė gyvenamasis namas. Atvykus ugniagesiams, stogas ir sienos jau buvo įgriuvę. Gaisro metu namas sudegė.

Penktadienį, 23.43 val., gautas pranešimas, kad Raseinių rajone, Paliepių seniūnijoje, Sujainių kaime esančiame tvenkinyje, apie 20 m nuo kranto, skęsta žmogus. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams žmogus buvo už 20 m nuo kranto. Bendromis policijos pareigūno ir ugniagesio gelbėtojo pastangomis žmogus buvo ištrauktas į krantą ir sąmoningas perduotas atvykusiems medikams.

Šeštadienį, 08.26 val., gautas pranešimas, kada Anykščių rajone, Skiemonių seniūnijoje, Kriokšlio kaime, į  Rubikų ežerą yra įvažiavęs automobilis. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, automobilis buvo nuvažiavęs nuo kranto į ežerą apie 12 m. Naudodami tempimo lyną ir gervę ugniagesiai automobilį ištraukė į krantą.

Pirmadienį, 1.12 val., buvo gautas pranešimas, kad Vilniuje, Erfurto gatvėje, ant vyro užkrito metalinis tekstilės konteineris ir jį prispaudė. Ugniagesiai gelbėtojai parankinėmis priemonėmis pakėlė konteinerį ir nunešė nukentėjusįjį į greitosios pagalbos automobilį.