Savaitgalį degė gyvenamieji namai, svilo puodai, ugniagesių pagalbos prireikė automobiliuose užsitrenkusiems vaikams

0
Savaitgalį degė gyvenamieji namai, svilo puodai, ugniagesių pagalbos prireikė automobiliuose užsitrenkusiems vaikams
Share

Per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 118 gaisrų ir atliko 71 gelbėjimo darbą. Gaisrų metu vienas žmogus buvo traumuotas. Dar vienam gyventojui  prireikė medikų pagalbos, apsinuodijus prisvilusio maisto dūmais.

Penktadienio vakarą, 22.30 val., buvo pranešta, kad Panevėžyje, Aukštaičių gatvėje, daugiabučiame gyvenamajame name iš buto sklinda dūmai. Atvykę ugniagesiai rado dūmuose skendintį butą, o virtuvėje ant viryklės prisvilusį maistą. Iš uždūmintų patalpų išvedė ir medikams perdavė dūmais apsinuodijusį vyrą, kuris buvo išgabentas į ligoninę.

Šeštadienį, 5.03 val., gaisras kilo Varėnos rajone, Merkinės seniūnijoje, Burokaraistėlės kaime, Ežero gatvėje kaimo turizmo sodyboje. Atvykus ugniagesiams, atvira liepsna degė du vieno aukšto mediniai poilsio nameliai. Gaisro metu apdegė namelių sienos, jų vidus ir namų apyvokos daiktais, deformavosi pastatų stogai. Ugniagesiai nuo ugnies apsaugojo gyvenamąjį namą.  Autonominiai dūmų detektoriai nameliuose buvo įrengti. Įvykis tiriamas.

11.21 val. Pasvalio rajone, Saločių seniūnijoje, Dagių kaime  liepsnojo rąstinis gyvenamasis namas su priestatu.  Gaisro metu sudegė stogo konstrukcijos, aprūko ir sulietas vandeniu namo vidus, išdegė sandėliukas.

23.51 val. Vilkaviškio rajone, Šeimenos seniūnijoje, Karalių kaime, Žemdirbių gatvėje vieno aukšto gyvenamasis namas degė atvira liepsna. Gaisro metu visiškai nudegė pastato stogas, pradegė perdanga, apdegė vidus ir namų apyvokos daiktai. Iš namo ugniagesiai išnešė du dujų balionus. Dūmų detektorius name buvo.

Sekmadienio naktį, 2.46 val., buvo gautas pranešimas, kad Šilalės rajone, Pajūrio seniūnijoje, Keberkščių kaime, Nemylos gatvėje, dega gyvenamasis namas. Atvykus ugniagesiams, aštuonių butų name atvira liepsna degė butas. Iš degančio buto buvo išvesti 2 vyrai, vienas iš jų dėl apsinuodijimo dūmais išvežtas į ligoninę. Gaisro metu ugniagesiai iš kitų namo butų evakavo 14 suaugusiųjų ir 7 vaikus. Gaisro metu kambaryje sudegė lova, apdegė baldai ir namų apyvokos daiktai, išdužo lango stiklas, aprūko visas butas. Bute autonominių dūmų detektorių nebuvo.

Sekmadienį, 4.58 val., Utenoje, Aušros gatvėje, gaisras kilo bendrabutyje. Atvykus ugniagesiams pro įėjimo duris veržėsi dūmai, degė pirmo aukšto koridorius, dūmuose skendėjo bendro naudojimo laiptinė.  Gaisro metu išdegė koridoriaus grindys (apie 0,5 kv. m), aprūko sienos, apdegė elektros laidai ir sudegė spintelė bendro naudojimo virtuvėje. Laimei, gaisre žmonės nenukentėjo. Įtariamas padegimas.

06.26 val. Palangoje, Užkavanės gatvėje atvira liepsna degė gyvenamojo namo stogas. Gaisro metu nudegė ir nuardyta dalis stogo, apdegė palėpės lubos ir lauko sienos.

Ugniagesiams teko skubėti ir į gelbėjimo darbus. Penktadienį, 10.15 val., gautas pranešimas, kad Vilniaus mieste, Linksmojoje gatvėje namo rūsio ventiliacinėje angoje yra įstrigusi katė.  Ugniagesiai ją ištraukė ir perdavė jos šeimininkei.

16.02 val. pranešta, kad Rietavo savivaldybėje, Rietavo seniūnijoje, Alko kaime moteris įkrito į rūsį, susižalojo ir negali išlipti. Atvykę ugniagesiai iškėlė moterį ir perdavė medikams.

Sekmadienį net du kartus ugniagesiai skubėjo gelbėti vaikų. 15.35 val. gautas pranešimas, kad Klaipėdos rajone, Gargžduose, sodų bendrijoje automobilyje užsirakino vaikas. Atvykę ugniagesiai, automobilio dureles atidarė tik išdaužę langą ir išgelbėjo mergaitę.

16.17 val. pranešta, kad Mažeikių rajone, M. Daukšos gatvėje užsitrenkė automobilio durelės, o jo viduje liko kūdikis. Ugniagesiai duris atidarė panaudoję rankinį inventorių, kūdikį perdavė mamai.