„Rail Baltica“: pakartotinai skelbiami konkursai žemės paėmimo visuomenės poreikiams projektams parengti bei įgyvendinti

0
„Rail Baltica“: pakartotinai skelbiami konkursai žemės paėmimo visuomenės poreikiams projektams parengti bei įgyvendinti
Share

Už „Rail Baltica“ projekto Lietuvoje įgyvendinimą atsakinga bendrovė „LTG Infra“ pakartotinai skelbia keturis konkursus žemės paėmimo visuomenės poreikiams projektų rengimo ir įgyvendinimo paslaugoms įsigyti. Sutartis planuojama pasirašyti šiemet.

Konkursus laimėję tiekėjai rengs bei įgyvendins žemės paėmimo visuomenės poreikiams projektus infrastruktūros priežiūros depams netoli Kauno ir Panevėžio bei trims geležinkelio linijos ruožams: Kaunas–Vilnius, Kaunas–Lietuvos ir Lenkijos valstybių siena ir Kauno geležinkelių mazgui. 

Planuojama, kad šiemet vasarą bus patvirtintas infrastruktūros priežiūros depų specialusis planas, o visi trys geležinkelio trasos linijos specialieji planai bus pateikti tvirtinimui iki šių metų pabaigos.

„Itin didelė projektų apimtis – tai viena pagrindinių priežasčių, lėmusių vangų rinkos dalyvavimą pernai metais skelbtuose pirkimuose. Sveikintina tai, kad išanalizavę projektų apimtis rinkos dalyviai atsakingai priėmė sprendimus dėl savo galimybių dalyvauti konkursuose, – sako Dovydas Palaima, „LTG Infra“ „Rail Baltica“ valdymo vadovas. – Tad pasibaigus pirkimų terminams buvo priimtas spendimas nedelsiant organizuoti pakartotines konsultacijas su rinka siekiant išgirsti jos įžvalgas vykdytiems pirkimams. Atsižvelgus į rinkos dalyvių apklausų rezultatus, jų teiktus pasiūlymus ir įvertinus perkamų paslaugų apimtis nutarta ne tik koreguoti pirkimų sąlygas, bet ir keisti pirkimo būdą.“

Naujai skelbiami konkursai bus vykdomi keliais etapais. Pirminių pasiūlymų bus laukiama iki rugpjūčio, vėliau su pasiūlymus pateikusiomis bendrovėmis bus vedamos derybos. Galutinių pasiūlymų bus laukiama rugsėjį, o sutartis su konkursų laimėtojais planuojama pasirašyti šiemet spalį.

„Rail Baltica“ valdymo vadovas pabrėžia, kad žemės sklypų savininkai ir naudotojai, kurių žemės sklypuose planuojamas europinės vėžės geležinkelis ar kiti infrastruktūros objektai, bus informuojami apie kiekvieną jiems aktualų projekto žingsnį tiek tiesiogiai, tiek pasitelkus visuomenės informavimo priemones.

„Rail Baltica“ – didžiausias geležinkelio infrastruktūros projektas Baltijos šalių istorijoje, kurį įgyvendinant per visą „Rail Baltica“ geležinkelio trasą bus nutiesta elektrifikuota europinės vėžės dvikelė geležinkelio linija, eisianti nuo Varšuvos per Kauną ir Rygą iki Talino. Bendras „Rail Baltica“ geležinkelio linijos ilgis Baltijos šalyse siekia 870 km: Lietuvoje – 392 km, Latvijoje – 265 km, Estijoje – 213 km.

„LTG Infra“ informacija