Prevencinės pamokos: evakuoti socialinės globos namų gyventojai

0
Prevencinės pamokos: evakuoti socialinės globos namų gyventojai
Share

Lazdijų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba tęsia bendradarbiavimą su Lazdijų rajono Veisiejų socialinės globos namais. Birželio 29 d. globos namuose buvo surengta prevencinė akcija ,,Saugūs senelių namai“, kurios metu Veisiejų socialinės globos namų darbuotojai buvo supažindinti su pagrindiniais Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių reikalavimais eksploatuojamiems pastatams, pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis, evakuacijos iš pastatų principais.

Globos namų darbuotojams buvo pristatyta ir Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms interneto svetainė lt72.lt, aptarta aktuali informacija apie gresiančius pavojus šalyje, priemonės ir veiksmai, kaip šių pavojų išvengti ar sušvelninti jų padarinius bei kokių apsaugojamųjų veiksmų būtina imtis prieš nelaimę ir jai įvykus. Diskusijų metu atsakyta į darbuotojų klausimus gaisrinės saugos tema.

Veisiejų socialinės globos namų darbuotojai ir gyventojai bandė gesinti ugnį pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis – ugnies gesintuvais. Vėliau Veisiejų socialinės globos namuose buvo surengtos evakuacijos pratybos, kuriose buvo imituotas gaisras. Jų metu buvo išjungta elektros energija, išbandytas vidaus gaisrinis vandentiekis, gaisro aptikimo ir signalizavimo sistema. Pratybose dalyvavo ir Lazdijų rajono Veisiejų ugniagesių komandos ugniagesiai.

Prevencinėje akcijoje dalyvavo 33 Veisiejų socialinės globos namų darbuotojai. Jos metu buvo evakuoti 133 socialinės globos namų gyventojai ir 27 darbuotojai.