Prevencinė akcija „Esame komanda – turime planą“ tęsiasi

0
Prevencinė akcija „Esame komanda – turime planą“ tęsiasi
Share

Vien nuo šių metų vasario  iki birželio mėnesio Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus darbuotojai, vykdydami prevencinę civilinės saugos švietimo veiklą, aplankė 40 bendrojo lavinimo mokymo įstaigų Vilniaus ir Alytaus apskričių savivaldybėse. Per šį laikotarpį, kaip elgtis ekstremaliųjų situacijų  metu, sužinojo beveik 7 tūkst. bendrojo lavinimo mokyklų 9-12 klasių mokinių ir I-IV klasių gimnazistų.  Šia tema iš anksto buvo organizuojamos su mokyklos administracija suderintos vienos akademinės valandos trukmės pamokos.

Mokiniai buvo supažindinami su civilinės saugos veikla. Jie sužinojo, kas yra ekstremaliosios situacijos, dėl kokių priežasčių jos kyla, kaip jie būtų perspėti ir kaip joms pasiruošti iš anksto.

Civilinės saugos specialistai paaiškino, kaip elgtis gresiant ekstremaliosioms situacijoms ar joms įvykus bei kur saugiai būtų galima pasislėpti tokių nelaimių atveju.

Kiekvienos pamokos metu mokiniams taip pat buvo demonstruojamas išvykimo krepšys, papasakojama, kas jį sudaro, kodėl patartina iš anksto jį pasiruošti.

Jeigu jus irgi domina, kaip pasirengti ekstremaliosioms situacijoms ir įvykiams, kaip būsite perspėtas, kaip pasiruošti išvykimo krepšį, kur būtų galima saugiai pasislėpti, kaip namo rūsyje įsirengti saugią patalpą  – kviečiame apsilankyti Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms interneto svetainėje www.lt72.lt.