Įgyvendinant ES finansuojamą projektą Nr.ENI-LLB-2-276 „Gebėjimų stiprinimas didinant ekologinį ir valstybės saugomų teritorijų (objektų) saugumą pasienio regione“, spalio 12 d. Varėnos rajone, Puodžių kaime, UAB „Varėnos durpė“ durpyne surengtos pratybos „Ugniagesių gelbėtojų kompetencijų stiprinimas gesinant gaisrus durpynuose“.
Pratybose buvo pasitelkta gaisrų gesinimo ir gelbėjimo technika bei įranga, įsigyta įgyvendinant šį projektą. Tai naujas, visiškai sukomplektuotas gaisrų gesinimo automobilis, visureigis, šešiaratis, dvi priekabos, pripučiamas vandens rezervuaras, dronas, termovizorius, 7 defibriliatoriai ir įvairi gaisrų gesinimo ir gelbėjimo darbų įranga.
Pratybose dalyvavo 35 Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Alytaus ir Varėnos priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų ugniagesiai gelbėtojai ir kiti pareigūnai bei projekto partneris Varėnos rajono savivaldybės priešgaisrinės apsaugos tarnyba, kuri delegavo 15 darbuotojų ir atsiuntė 3 gaisrines autocisternas iš Valkininkų, Žilinų ir Gudžių ugniagesių komandų bei kitą techniką ir įrangą, įsigytą projekto įgyvendinimo metu.
„Šių pratybų tikslas – patikrinti, ar mes turime pakankamai resursų – tiek žmonių, tiek technikos, kad būtų užtikrintas nuolatinis vandens tiekimas į gaisro vietą degant durpynui, nes Varėnos rajone nėra daug vandens telkinių, – pratybų metu sakė Varėnos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Kandratavičius. – Artimiausias ežeras nuo durpyno yra už 1,5 kilometro, todėl mums labai praverčia projekto metu įsigyta sunkiosios klasės automobilinė cisterna „Scania“, kuri gali vežti 6 tonas vandens, šiuo metu pratybose po durpyną zuja šešiaratis, naudojame ir kitą įsigytą įrangą – pripučiamą vandens rezervuarą, palapinę, lafetinius švirkštus, droną, atsivežėme net ir defibriliatorių. Ugniagesiai pasirengę ir laukia užduočių.“
Tai pirmosios šio projekto pratybos. Kitos bus surengtos spalio 25 d., jose dalyvaus apie 70 ugniagesių gelbėtojų.
Svarbiausias šio projekto siekis yra sustiprinti priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų, esančių pasienio regione, gebėjimus greitai ir sklandžiai reaguoti į miškų gaisrus šioje Lietuvos teritorijoje, norint užtikrinti pasienio regione gyvenančių žmonių bei jų turto, gamtos ir architektūrinių paminklų saugumą. Taip pat norima sustiprinti tarnybų techninį pajėgumą, papildant jį nauja ir modernia įranga, kuri leistų reaguoti greičiau, saugiau ir efektyviau. Siekiama suteikti naujų žinių ir įgūdžių patiems ugniagesiams gelbėtojams, dirbant su nauja įranga bei ištikus įvairaus masto ir pobūdžio nelaimėms.